У Кам’янці-Подільському здійснено запуск технологічної лінії з дегазації полігону твердих побутових відходів з виробленням електроенергії

У заході взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, народний депутат України Володимир Мельниченко, начальник управління Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Валерій Коцюба, Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич, перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, а також представники бізнесу.

Відповідно до результатів державної перевірки понад трьохсот звалищ України, полігон твердих побутових відходів у Кам’янці-Подільському посідає сьоме місце в рейтингу як один з кращих за екологічними стандартами.

Щороку депутатський корпус виділяє фінансування на заходи з безпеки на території сміттєзвалища, у тому числі й на пожежно-технічне обладнання.

У червні минулого року відбулася зустріч міського голови Михайла Сімашкевича з представниками Міжнародного центру газових технологій, на якій було обговорено умови реалізації проекту із дегазації полігону твердих побутових відходів і визначені перші кроки.

Одним із таких кроків стало комплексне дослідження сміттєзвалища, облаштування дослідних свердловин. За результатами дослідження отримано інформацію про те, що Кам’янець-Подільський полігон має достатню кількість газу – можна отримувати до 2,5 млн куб.м на рік.

Фінансування цього проекту здійснюється за кошти проекту USAD «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

«Місто Кам’янець-Подільський не вперше демонструє креативність ідей для  своєму розвитку та постійно вишукує нові можливості для здешевлення енергоносіїв. Але, найголовніше, це не лише вироблення альтернативних джерел енергії на даній технологічній лінії, а й безпека й екологічність полігону. Впевнений, що це не останній успішний проект для міської влади, який здійснюватиметься спільно з міжнародними партнерами», – наголосив Михайло Загородний.

Наразі визначено три черги проекту. Перша, реалізована у 2017-2018 роках, дегазація полігону з виробленням електроенергії. Розроблено відповідний проект, який дозволить зменшити викиди шкідливих речовин в повітря та виробляти близько 4 млн кВт/год електроенергії щорічно. Вартість етапу – більше 25 млн грн без жодної копійки з міського бюджету. Під час другого етапу (2018-2019 рр.) здійснюватиметься  виробництво метану, вуглекислоти та тепла. Метан використовуватиметься для заміни природного газу, вуглекислота і тепло – для живлення теплиць і як засіб пожежної безпеки полігону. Третій етап (2019-2020 рр.) передбачено створити дільницю сортування та первинної переробки відходів. Тобто для вторинного обігу використовуватимуться пластик, скло, папір і метал.

Загалом передбачається в рік отримувати 4 тис. кВт/год електроенергії, 5 тис. кВт/год тепла, зменшити викиди парникових газів на 20 тис. тонн і наповнити бюджет міста на 1,5 млн гривень.

У цілому реалізація проекту не лише поліпшить екологічну ситуацію в місті і на сміттєзвалищі зокрема, про важливість якої ми пам’ятаємо після львівської трагедії минулого року, але й дозволить відкрити нові робочі місця, знизити навантаження на полігон і подовжити термін його експлуатації.

   

попередня стаття23 серпня Україна відзначає День Державного Прапора
наступна статтяЗапрошуємо взяти участь у заходах, присвячених 27-й річниці Незалежності України, які відбудуться на майдані Незалежності обласного центру