У Хмельницькому вшанували жертв політичних репресій

Щороку у третю неділю травня Україна вшановує жертв Великого терору  – масових політичних репресій1937-1938 років.

Сьогодні біля пам’ятника «Ангел скорботи», що в обласному центрі,  відбулись меморіальні заходи за участю заступника голови обласної ради Валерія Лескова, першого заступника голови адміністрації Володимира  Кальніченка, Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, членів обласного товариства політичних в′язнів, репресованих та членів їх сімей,  депутатів обласної та міської рад, духовенства та активної громадськості міста.

Учасники заходу вшанували пам′ять мільйонів загублених наших співвітчизників, згадали тих, хто став жертвою політичних репресій, був ув’язненим у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі, згадали знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію. Репресії завдали відчутного удару по всьому суспільству, була понівечена доля мільйонів людей, в атмосфері страху і насильства виховувалося ціле покоління. Першою мішенню  стали державні та інтелектуальні лідери України, які були творцями і носіями ідеї державності. Другий тотальний і вбивчий удар було завдано по національній першооснові та українському селянству. Третій удар влучив у саме серце – було  жорстоко знищено творчу еліту та духовність.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять мільйонів невинно загиблих, усіх, хто постраждав від комуністичного режиму та поклали до пам′ятника квіти і запалені лампадки.

Біля Ангела скорботи за жертвами політичних репресій відбувся міжконфесійний молебень.

Довідка

Однією з найстрашніших сторінок історії України є Голодомор та політичні репресії, які призвели до небачених безневинних жертв.

2 червня 1937 року було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», згідно з яким 5 серпня 1937 року вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, що поклав початок масових репресій. Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681 692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 мільйона людей було відправлено в табори.