Урочисто відкрито новий корпус Хмельницького музичного коледжу ім.В.І.Заремби

Знаменну подію, яку чекали довгих 25 років, присвятили Міжнародному дню музики та Дню працівників освіти.

На урочистий захід – відкриття нового корпусу музичного коледжу у комплексі з музичною школою завітали голова обласної ради Михайло Загородний, директор комунального підприємства архітектурно-будівельного проектування облради Володимир Сельський, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Антоніна Харчук, представники будівельної компанії «Діта», професорсько-викладацький склад, студенти та гості. «Хмельницький музичний коледж ім.В.І.Заремби є фаховою школою професійних музичних творців, випускниками закладу є багато відомих співаків як в Україні, так і за її межами. Викладачі, які працюють в цьому закладі більше 25 років, з нетерпінням очікували завершення будівництва цього довгобуду. Але, напевно, навіть найбільші оптимісти, зневірилися і вже не сподівалися на його відкриття. І багато з вас, можливо, й зараз не вірить, що 59-й навчальний рік для цього закладу розпочався у новому, комфортному та такому довгоочікуваному приміщенні», – зазначив Михайло Загородний, звертаючись до присутніх.

Посадовець зазначив, що обласна рада, яка здійснює управління даним навчальним закладом, намагатиметься все зробити для того, аби в найкоротші терміни завершити другу чергу будівництва коледжу для його повноцінного функціонування.

Михайло Васильович побажав творчому педагогічному колективу плідної праці, невичерпного натхнення передавати вміння і знання здібним студентам, які вийшовши зі стін закладу, нестимуть багаторічну славу Хмельницького музичного коледжу ім.В.І.Заремби. З нагоди урочистої події керманич обласної ради подарував для навчального закладу телевізор. А за багаторічну сумлінну працю у будівельній галузі, вагомий внесок у будівництво об’єктів соціально-культурного, житлово-комунального призначення, високий професіоналізм та з нагоди відкриття навчального закладу Михайло Загородний нагородив Грамотами обласної ради та цінними подарунками директора та виконроба  приватної фірми «Діта» Артема Мацькова та Михайла Березюка, а також начальника відділу технічного нагляду комунального підприємства «Арбудпроект» Віктора Панасюка.

З вітальним словом до гостей звернувся й директор Хмельницького музичного коледжу імені В. Заремби Віктор Бернацький, який сказав, що коледж з нагоди відкриття нового корпусу отримав досить багато вітань від колишніх студентів та викладачів, які знаходяться у різних куточках світу. Від імені викладачів та студентів Віктор Юрійович, подякував усім, хто долучився завершення будівництва нового приміщення.

За сприяння у будівництві навчального закладу та підтримку талановитої молоді Хмельниччини Віктор Бернацький вручив Михайлу Загородному Подяку.

Після урочистого заходу усі присутні мали змогу оглянути приміщення нового корпусу коледжу, де студенти навчатимуться у великих та затишних класах.

Найближчим часом матеріально-технічна база коледжу, за словами директора комунального підприємства архітектурно-будівельного проектування облради Володимира Сельського,  поповниться новими меблями, комп’ютерною технікою та багаточисельними музичними інструментами.

Одночасно голова облради побував у збудованому поруч студентському гуртожитку музичного коледжу, який прийняв студентів на проживання з 1 вересня цього року.

Довідка.

Як відомо, питання будівництва Хмельницького музичного коледжу ім.В.І.Заремби протягом тривалого часу не вирішувалося. Воно розпочалося, ще у 1991 році, та вчасно спорудити об’єкт все не вдавалося. Тому, музичний коледж, що на вулиці Прибузькій, тривалий час називався довгобудом.

З 1999 по 2007 рік будівництво було призупинено. У 2006 році було скореговано проектно-кошторисну документацію. Вартість будівництва склала 14 мільйонів 958 тисяч гривень.

У 2007 році з обласного бюджету було виділено 200 тисяч гривень на відновлення будівництва.  Кошти були використані на улаштування вікон у будівлі.

У 2008 році  з обласного бюджету було виділено  1 мільйон 800 тисяч гривень, за рахунок яких було добудовано  корпус будівлі  та облаштовано покрівлю, що призупинило  руйнування будівлі від впливу атмосферних опадів.

Після семирічної перерви у 2015 році було відновлено будівництво, на що з обласного бюджету було виділено 15 мільйонів гривень, які було успішно освоєно.

Цього ж 2015 року було скореговано проектно-кошторисну документацію, де будівництво було поділено на перший і другий пускові комплекси.

У 2016 році з обласного бюджету виділено 1,5 млн. гривень, з Державного фонду регіонального розвитку – ще 13,5 млн. гривень. Освоєно 11,197 мільйонів гривень.

У 2017 році з обласного бюджету виділено 2,235 млн. гривень, а з Державного фонду регіонального розвитку – ще 8,467 млн. гривень.

Вартість введеного в експлуатацію першого пускового комплексу сягає 33,967 млн. гривень.