В обласній раді розпочали звітувати комунальні заклади освіти

14 лютого під керівництвом першого заступника голови обласної ради Неоніли Андрійчук розпочала свою роботу комісія з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів освіти – об’єктів спільної власності територіальних громад області за 2018 рік. Впродовж двох днів про свою господарську діяльність прозвітують керівники та фінансисти 24 закладів освіти, управління якими здійснює обласна рада.

Члени комісії – це депутати обласної ради, представники управління з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату облради, Департаментів освіти, фінансів, економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.

Перед заслуховуванням директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля інформував про діяльність галузі за минулий рік. Так, мережу закладів освіти, що фінансуються за рахунок обласного бюджету, складають 47 закладів, з яких 18 – професійно-технічні навчальні закади, 16 закладів інституційного догляду та виховання, 3 – вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації, 2 – вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівня акредитації, 5 позашкільних навчальних закладів та 3 інших установ та закладів.

В структурі ж видатків за минулий рік найбільшу частину склали видатки на заробітну плату, значну частину фінансування займають витрати на енергоносії та інші поточні видатки.

Сьогодні, в перший день роботи даної комісії, звітувало дванадцять комунальних закладів освіти: Кам’янець-Подільська спеціальна школа -інтернат І-ІІІ ступенів, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Хмельницький університет управління та права, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Хмельницький ліцей ІІ-ІІІ ступенів, обалсний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Солобковецький навчально-реабілітаційний центр, обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, дитячий будинок, обласний центр фізичного виховання та центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти.

Члени балансової комісії проаналізували використання кожним закладом у минулому році коштів на теплопостачання та енергозабезпечення, витрати на одного учня, потребу у передбаченні капітальних видатків.
Відповідно до оновленого графіка, завтра, 15 лютого, перед членами комісії звітуватимуть решта дванадцять закладів освіти.