У пріоритеті обласної ради – виплата мінімальної заробітної плати у розмірі 3200 гривень

Сьогодні, 24 січня, голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яку провів голова ОДА Олександр Корнійчук.

Безпосередньо перед початком роботи голова ОДА виконав приємну місію і вручив державні нагороди мешканцям області. Так, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка Олександр Корнійчук вручив орден «За заслуги» ІІІ ступеня Самцову Валентину Миколайовичу – начальнику цеху відокремленого підрозділу «Хмельницька атомна електростанція» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

Водночас, за вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм Почесною відзнакою «За заслуги перед Хмельниччиною» нагороджено депутата обласної ради шостого скликання Завальнюка Олександра Михайловича – професора кафедри історії України Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктора історичних наук, академіка Академії наук вищої освіти України.

Основне питання порядку денного стосувалось виконання вимог законодавства щодо забезпечення мінімальної заробітної плати в області. З цього питання присутніх інформував заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Володимир Паламарчук.

За словами доповідача, в області спостерігається тенденція до постійного зростання заробітної плати. Так, за моніторинговими даними найбільш суттєве підвищення її розміру у грудні у порівнянні до січня минулого року відбулося у місті Нетішин – на 4520,7 грн. (64,1% і становила 11574,2 грн.), Полонському – на 2648,0 грн. (98,3%, 5341,9 грн.), Городоцькому – на 2465,2 грн. (93,3%, 5108,5 грн.) та Летичівському – на 2284,7 грн. (69,6%, 5569,4 грн.) районах.

За оперативною інформацією на 16 січня 2017 року по бюджетній сфері області нараховано заробітну плату в обсязі 75,5% від потреби.

За результатами проведеного моніторингу щодо підвищення мінімальної заробітної плати і розміру оплати праці працівників бюджетної сфери, у січні середній розрахунковий розмір заробітної плати працівників закладів охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення вищий мінімаль­ного – 3200,0 гривень.

У закладах охорони здоров’я області (у тому числі по ОТГ) він стано­вить 4124,8 грн., що на 803,6 грн. більше у порівнянні до грудня 2016 року (3321,2 гривень). Неповна зайнятість працюючих у галузі охорони здоров’я по області на 16 січня 2017 року становить 6,2 відсотка.

У закладах освіти області (у тому числі по ОТГ) у січні середній розрахунковий розмір заробітної плати працюючих становить 5521,2 грн., що на 1855,2 грн. більше у порівнянні з груднем минулого року (3666,0 грн.). Неповна зайнятість працюючих у цій галузі по області на 16 січня становить 9,1 відсотка.

У січні поточного року середній розрахунковий розмір заробітної плати працівників закладів культури області становить 3431,0 грн., що на 456,0 грн. більше у порівнянні з груднем 2016 року (2975,0 грн.). Неповна зайнятість працівників культури по області на 16 січня стано­вить 18,8 відсотка.

У січні середньообласний розрахунковий розмір заробітної плати пра­цівників соціальної сфери становить 3943,4 грн.  Неповна зайнятість працюючих у цій галузі на 16 січня становить 6,5 відсотка.

За результатами вжитих заходів з питань легалізації трудових відносин в області виявлено 1160 порушень, у тому числі трудового законодавства – 793, податкового – 348, пенсійного – 19.

Притягнуто до адміністративної відповідальності 112 осіб. Зареєстро­вано 2404 суб’єкти підприємницької діяльності, 3722 трудових договори між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками та 733 трудо­вих договори з найманими працівниками у юридичної особи. Реалізація цих заходів дала змогу вивести з “тіні” 6859 осіб.

Загальна сума донарахованих доходів (за оцінкою районних та міських робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості насе­лення) становить 4,4 млн. грн., у тому числі 1,8 млн. грн. податків, 1,9 млн. грн. штрафних санкцій та 0,7 млн.грн. страхових внесків на загальнообов’яз­кове державне пенсійне страхування.

Про роботу підприємств житлово-комунального господарства та соціальної сфери щодо забезпечення теплом населення області присутніх інформував заступник начальника управління житло­во-комунального господарства ОДА Григорій Ващук.

Начальник служби автомобільних доріг в області Петро Гнидюк надав звіт про роботу підприємств дорожнього господарства області в зимовий період.

У роботі розширеного засідання колегії взяли участь голови районних рад, міські (міст обласного значення) голови, голови райдержадміністрацій, начальники управлінь ОДА, інших виконавчих структур.

попередня статтяЗ моменту незалежності України ніколи на місцях не було стільки грошей, скільки регіони отримали зараз завдяки фінансовій децентралізації
наступна статтяМихайло Загородний провів загальні збори «Української Асоціації районних та обласних рад» Хмельницької області