Відбулось засідання Правління УАРОР: ухвалені важливі рішення щодо подальшого розвитку реформ (+фотозвіт)

Сьогодні, за участі Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, відбулося засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад. У ході заходу одноголосно підтримані рішення для подальшого забезпечення профільної реформи.

Так, учасниками вирішено звернутися до центральних органів державної влади з пропозицією активізувати роботу над внесенням та прийняттям змін до Основного Закону країни в частині децентралізації. Як зазначалося, важливо, щоб були відображені норми про створення виконавчих комітетів на субрегіональному та регіональному рівнях, а також матеріальн- фінансова основа діяльності рад.

На думку членів Правління, це є механізм, що дозволить впроваджувати реформу відповідно до засадничого документу – Концепції, затвердженої ще у 2014 році. Водночас рекомендовано оновити, відповідно до теперішніх завдань, План реалізації зазначеної Концепції.

Не оминули увагою й питання адміністративно-територіального устрою. Для організації процесу,  обласним радам рекомендовано ініціювати перед ОДА створення спільних робочих груп для підготовки напрацювань, що стануть основою для переформатування адмінтерустрою.

У цьому Контексті Президентом Асоціації був презентований пілотний Проект Асоціації «Моделювання адміністративно-територіального поділу у Тернопільській, Донецькій, Луганській та Харківській областях», що здійснюється за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Крім того, на засідання Правління ухвалені організаційні рішення, зокрема затверджений план діяльності та кошторис на 2019 рік.

Усі рішення Правління будуть розміщенні у відповідному розділі сайту згодом.

Ознайомитись з фотозвітом можна нижче.

 

Джерело: УАРОР