Відбулося п’яте засідання Робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна

25 вересня голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у п’ятому засіданні робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна з питань децентралізації. Ключова тема обговорення – місцевий економічний розвиток: яким чином органи місцевого самоврядування можуть отримати довіру європейських та українських малих та середніх підприємств для забезпечення місцевого економічного розвитку.

Під час свого виступу  Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зазначив, що обмін досвідом та кращими практиками місцевого самоврядування між громадами України і ЄС — є дуже важливим і актуальним для нашої країни. Це дозволяє Україні швидше інтегруватись в європейський простір.

«Ми повинні давати більше і більше інформації на місця, вчити громади визначати пріоритети, складати стратегії розвитку, ефективно використовувати передані на місця кошти. У цих питаннях досвід розвитку місцевого самоврядування європейських країн є ключовим. Європейські принципи, такі як децентралізація, демократія та нова системи управління – те, до чого прагне Україна. А ключовий KPI їх впровадження — збільшення добробуту українців», — зазначив Геннадій Зубко.

Впродовж засідання робочої групи були представлені проміжні результати ініціативи “Рівний-рівному”, розробленої в рамках Робочої групи Комітет Регіонів ЄС –Україна з питань децентралізації за підтримки програми «U-LEAD з Європою».  Вона спрямована на розвиток партнерських відносин між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України, а також обмін досвідом.

Було обрано п’ять рівнозначних партнерів, що представляють два регіони України та два регіони ЄС, а також три муніципалітети – об’єднані територіальні громади – з України та три муніципалітети з країн-членів ЄС. Напрямки співпраці: стимулювання інвестиційної діяльності, розвиток туристичного потенціалу, енергоефективність, посилення кадрового ресурсу, економіка сільських територій. за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.

Меморандум про взаєморозуміння і співробітництво ще у лютому цього року підписали  Мінрегіон, Харківська та Хмельницька обласні ради, Чемеровецька, Широківська, Веселівська об’єднані територіальні громади та Deutsche Gesellschaft fоr Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Досвід втілення ініціатив та проектів в Хмельницькій області  презентував сьогодні на засіданні Михайло Загородний. За словами очільника краю, представники місцевого самоврядування Хмельниччини, яка є однією з лідерів реформи децентралізації в Україні, на рівні громад мають вже достатньо досвіду, яким можуть ділитися з європейськими колегами. Водночас, у ході навчальних семінарів та візитів, зокрема, до Угорщини, європейські колеги своїми практиками та напрацюваннями доповнили ці знання, а це, в свою чергу, дало основу до створення новітніх проектів для подальшого успішного розвитку територій.

“Спільно з угорськими партнерами та міжнародними експертами темою співпраці між нашими регіонами було визначено Розвиток туристичного потенціалу, – зазначив під час презентації Михайло Загородний. –  Важливість даного питання доведена тим, що воно є одним з трьох важливих стратегічних напрямків, покладених в основу Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області. Адже формування туристичного іміджу області на практиці європейського досвіду, розвиток туристичної інфраструктури, надання широкого спектру туристичних послуг, створення та пропагування якісного туристичного продукту – усе це сприятиме місцевими бюджетами територіальних громад в отриманні додаткових надходжень”.

Голова обласної ради інформував присутніх, що саме взявши за основу досвід країни-партнера на Хмельниччині зараз активно триває робота в таких напрямках:

  • будівництво туристично-інформаційного центру на території курортної зони у селищі Сатанів Городоцького району Хмельницької області за кошти Європейського союзу
  • збереження мистецької спадщини в рамках реалізації грантового проекту «Нове життя Самчиківського розпису»
  • розширення рамок фестивального руху на Хмельниччині.

“Пройшовши перші етапи співпраці та одержавши певний поштовх, маю надію, що подальша комунікація з партнерами та експертами Програми U-LEAD сприятиме подальшому успішному розвитку туристичної галузі Хмельниччини”, – підсумував Михайло Загородний.

Зараз в Україні вже існують 705 ОТГ і до 2020 року, коли відбудуться вибори в органи місцевого самоврядування, всі території мають пройти процес об’єднання згідно з законом про адміністративно-територіальний устрій.

На Хмельниччині на сьогодні створена  41 об’єднана територіальна громада.

Онлайн-трансляція п’ятого засідання Робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна з питань децентралізації

попередня стаття“Микола Ярмаченко і сучасна інклюзивна освіта” (до 90-річчя від дня народження вченого)
наступна статтяМихайло Загородний провів засідання президії обласної ради