Відбулося засідання регіональної ради підприємців

Перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук взяла участь у засіданні регіональної ради підприємців під керівництвом голови облдержадміністрації Вадима Лозового.

Засідання ініційоване організацією роботодавців «Обласна ліга орендодавців, підприємців і роботодавців Хмельниччини», яка порушила перед обласною владою ряд проблемних питань.

Зокрема, голова ОР «Ліга роботодавців» Ростислав Семків зазначив, що з метою удосконалення системи комерційного обліку природного газу, підвищення рівня достовірності вимірювання об’єму природного газу комерційними вузлами обліку в газорозподільних системах, оператори газорозподільчих систем та їх суміжні суб’єкти ринку природного газу, зокрема споживачі, повинні здійснювати відповідні заходи з організації та облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних.

Пунктом 4 постанови НКРЕКП «Про затвердження кодексу газорозподільчих систем» від 30.09.2015 року № 2494 обов’язок з облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних покладено на їх власників (крім комерційних вузлів обліку, які використовуються в побуті), зокрема на всіх юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, фізичних осіб без статусу фізичної особи-підприємця, які використовують природний газ для професійної, комерційної діяльності.

Таким чином, зазначені суб’єкти, що використовують природний газ у незначних об’ємах, а саме до 10 тис. куб.м на рік, зобов’язані облаштувати вузли обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних.
Виконання представниками малого бізнесу вимоги про облаштування вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних за умови технічної відповідності наявного газового лічильника коштує разом із замовленням проектної документації, придбанням засобу дистанційної передачі в монополіста-виробника, встановленням і прийняттям в експлуатацію понад 10 тис. гривень.

За інформацією ПАТ «Хмельницькгаз», загальна кількість комерційних вузлів обліку в Хмельницькій області, власниками яких є споживачі (крім побутових споживачів) становить – 4979, кількість споживачів, що не є побутовими, річний обсяг споживання яких у 2017 р. був меншим 10 тис. куб.м, становила 4412, з яких за станом на 01.06.2018 р. 4321 (97%) не облаштували газові лічильники засобами дистанційної передачі даних.

Отже, за словами Ростислава Семківа, майже усім підприємцям таке облаштування обійдеться дорожче вартості спожитого за рік або й за декілька років природного газу.

На даний час вимога про облаштування відтермінована до 01.05.2019 р., проте проблема залишається актуальною, адже перешкоджає розвиткові малого бізнесу, а тому потребує невідкладного вирішення.

Тому, членами ОР «Ліга роботодавців» порушується питання щодо проведення у м. Хмельницькому круглого столу за участі депутатів усіх рівнів, роботодавців, підприємців та керівника НКРЕКП з метою обговорення ініціативи щодо недоцільності облаштування вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних, якщо обсяг обліку природного газу менше 10 тис. куб.м на рік і внесення відповідних змін до постанови НКРЕКП «Про затвердження кодексу газорозподільчих систем» від 30.09.2015 року № 2494.

Проведення такого круглого столу, на переконання підприємців, сприятиме досягненню справедливого балансу інтересів споживачів, суб’єктів господарювання і держави у сфері комерційного споживання природного газу.

На окремі питання учасників засідання відповів технічний директор ПАТ “Хмельницькгаз” Олександр Лоб.

Підсумовуючи, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий зауважив, що окрім обговорення даної проблеми на засіданні круглого столу, дане питання також буде винесено на розгляд чергової сесії обласної ради.

Не менш активне обговорення викликали також питання щодо проведення перевірок управлінням Держпраці та Головним управлінням ДФС. Олексій Глушаков, розповідаючи про роботу, яка проводиться управлінням Держпраці з питань в області, наголосив, що пріоритетом є виявлення фактів неоформленої зайнятості, недотримання мінімальних гарантів та порушення термінів виплати заробітної плати. Посадовець зазначив, що за оцінкою управління в області за останній період легалізовано близько 5 тисяч працівникам, однак, за неофіційними даними, в області їх близько 60 тисяч. Тому всі ресурси управління Держпраці і надалі будуть спрямовані на вирішення проблеми “тіньової” зайнятості.

попередня статтяВідбулись перші засідання трьох конкурсних комісій
наступна статтяВідбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації