Відповідність міжнародним стандартам прозорості та сприятливе ставлення до бізнесу

 Впродовж трьох днів на Хмельниччині перебуває місія з представників Мережі Асоціації Місцевих Органів Влади у Південно-Східній Європі (NALAS?) та Регіональної Мережі сприяння бізнес-сертифікації (Regional Network for Business-Friendly Certification) з метою проведення зустрічей та вивчення на прикладі муніципалітетів, об’єднаних територіальних громад умов реалізації іноземних інвестицій та ефективного й прозорого ведення бізнесу.

14 березня голова обласної ради Михайло Загородний, тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Володимир Олійник, ректор Хмельницького університету управління та права Олег Омельчук, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Микола Баюк зустрілися з представниками місії – Зоріцою Біліч, Боян Войводіч та
Мар’яною Семенишин.

Голова облради подякував іноземцям за їх діяльність та висловив надію у перспективі на тісну, взаємовигідну та ефективну співпрацю для розвитку громад області. Михайло Васильович поінформував іноземців, що у зв’язку з сьогоднішньою ситуацією в Україні, виникла потреба і вже ведеться робота з оновлення інвестиційного паспорта області та уточнення стратегії регіонального розвитку краю, де буде змінена інвестиційна політика з метою залучення іноземних коштів для дієвого розвитку територій.

Місія має на меті вивчення можливість застосування інструменту сертифікування муніципалітетів щодо їхньої відповідності міжнародним стандартам прозорості та сприятливого ставлення до бізнесу (Business Friendly Certification)? в українських умовах.

З цією метою місія вже відвідала місто Нетішин, побуває у Кам’янці-Подільському, де проведе зустрічі з представниками профільних департаментів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Крім Хмельницької, подібні групи наразі працюють у територіальних громадах ще трьох регіонів – Львівщини, Полтавщини та Дніпропетровщини.

Як відомо, у країнах Південно-Східної Європи сертифікування муніципалітетів ?є одним із перших проектів, що стимулює покращення адміністративної системи муніципалітетів для залучення інвестицій, покращення умов до розвитку бізнесу, місцевого економічного розвитку. Система сертифікування успішно працює у ряді муніципалітетів ряді балканських країн.

попередня статтяЗустрілися з добровольцями
наступна статтяЗапрошують до участі у програмі «Успішні локальні громади»