Відзначили Всеукраїнський день дошкілля

З нагоди Всеукраїнського дня дошкілля, яке відзначається в останню неділю вересня, у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулися урочистості.

Саме гуманітарно-педагогічна академія за 97 років свого існування реалізовує своєрідну дорожню карту підготовки фахівців високого рівня для освітньої сфери, ключовими орієнтирами якої є доступність та якість, уміння навчатися впродовж життя, критично мислити, формувати нове креативне покоління українців у Новій українській школі та закладі дошкільної освіти.

Завітав на свято й голова обласної ради Михайло Загородний. Він з приємністю привітав педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів, а також весь викладацький склад кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик, які готують майбутніх фахівців саме дошкільної освіти. Михайло Васильович, зазначив, що це свято людей, які щодня віддають дітям тепло своїх сердець, сповнених любов’ю та добротою. Саме завдяки наполегливій праці, невтомному творчому пошуку, професійній майстерності працівників дошкільної освіти кожен день у дитячому садку для вихованців перетворюється на день радості та відкриття нового, цікавого світу. Від їх професіоналізму, терпіння і мудрості, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя і наша надія.

Як зазначив Михайло Загородний, попереду у педагогів чимало нових завдань, які потребують творчого підходу та співпраці. Це особливо актуально в час адміністративних та освітніх реформ, коли так багато прав, а особливо обов’язків делеговано місцевим громадам.

Сьогодні у закладах дошкільної освіти області працюють близько 9 тисяч працівників, з яких 4,7 тисяч – педагоги: вихователі, музичні керівники, психологи, вчителі-логопеди, інструктори з фізичного виховання, вихователі-методисти, керівники дошкільних установ. Більшість із них – колишні випускники гуманітарно-педагогічної академії, яка є об’єктом комунальної власності обласної ради. Немає освітньої установи в області, де б не працювали випускники вищого навчального закладу, які сформували потужну наукову школу, яку представляє науково-педагогічний колектив академії у складі більше ста докторів, професорів,  кандидатів наук та доцентів.

У вітальному слові ректор гуманітарно-педагогічної академії, заслужений діяч науки і техніки України, доктор педагогічних наук, професор Інна Шоробура розповіла, що вчителя та вихователя у закладі за 15 спеціальностями готує потужний науково-педагогічний колектив, це 11 докторів наук, 80 кандидатів наук. У академії функціонують магістратури, аспірантури, докторантура, працює докторська та кандидатська спеціалізована вчена рада, видаються збірники наукових праць, підручники, монографії. Академія здійснює активну співпрацю з закладами вищої освіти України та світу. На факультеті дошкільної освіти навчальний заклад готує вихователів дітей дошкільного віку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст», науковим ступенем «бакалавр», «магістр». Є додаткові спеціалізації: вчитель іноземної (англійської) мови, вихователь логопедичних груп, організатор фізичного виховання. На базі закладів дошкільної освіти області та м. Хмельницького  створено філії кафедри, які беруть активну участь у практичній підготовці майбутніх фахівців. Укладено угоди про взаємообмін студентами для проходження педагогічної практики з іншими навчальними закладами.

Окрім того, працює інформаційно-методичний центр зі спеціальності «Дошкільна освіта. Мікроцентр розвитку дитини надає  методичну, консультаційну та діагностичну допомогу студентам та сім’ям, які виховують дошкільників. На факультеті працює психолого-педагогічний клуб «Обговорюємо проблему», майстер-клас «Золотослів», психологічна лабораторія, екологічна студія, працює клуб «Діалог». Студенти факультету є активними учасниками Всеукраїнських конкурсів та олімпіад, посідають призові місця. Так, слухачка магістратури зі спеціальності «Дошкільна освіта» Аліна Бугайчук на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт посіла ІІІ-є місце. Слухачка магістратури на Всеукраїнській олімпіаді зі спеціальності «Дошкільна освіта» Ганна Денисенко зайняла ІІ-ге місце.

Щорічно в академії проводяться Міжнародні, Всеукраїнські науково-практичні конференції. З 1 вересня цього року в навчальному закладі функціонують курси підвищення кваліфікації, зокрема завідуючих, методистів, вихователів.

З нагоди свята педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів та весь викладацький склад кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик вітали заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина, директор Департаменту освіти і науки ОДА Олег Фасоля, голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Яримюк, завідувач лабораторією дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук  України кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Рейпольська, начальник відділу Хмельницького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти  і науки України Тетяна Бойко.

Кращих педагогічних працівників було відзначено Грамотами та Подяками.

Святкового настрою учасникам урочистостей додали виступи мистецьких колективів, викладачів та студентів гуманітарно-педагогічної академії.

попередня статтяДо уваги усіх зацікавлених! Стартувало громадське обговорення
наступна статтяУ Кам’янці-Подільському відбулися урочистості з нагоди Дня працівника освіти