Вирує в танці радість запальна

У приміщенні Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького відбувся VІІ огляд-конкурс хореографічних колективів початкових  спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Розмай»-2017, який було започатковано у 2003 році.

Огляд-конкурс проводиться з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей, розвитку їх творчих здібностей, розвитку виконавської майстерності хореографічних колективів дитячих мистецьких шкіл, популяризації та розвитку хореографічного мистецтва серед молоді, обміну досвідом роботи викладачів.

Організаторами огляду-конкурсу є управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації та Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва.

Цьогоріч конкурс проводився за номінаціями «Народно-сценічна хореографія» і «Класична хореографія» (ансамблі та малі форми) та за чотирма віковими категоріями. В ньому взяли участь 32 хореографічні колективи та солісти (25 народно-сценічної хореографії, 7 класичної) –  це біля 500 виконавців з 14 дитячих мистецьких шкіл області, в яких працюють хореографічні відділи і класи народно-сценічного та класичного танців.

Завершилась творча акція урочистим нагородженням переможців та учасників огляду-конкурсу. Найбільше  вразили журі та запам’ятались глядачу виступи колективів Волочиської Дитячої школи мистецтв: зразкового хореографічного колективу «Сузір’я» (керівник та постановник Ольга Панасюк), зразкового театру танцю «Фантазія» (керівник та постановник Зоя Кращук), зразкового хореографічного колективу «Віват» (керівник та постановник Інна Лопушанська), Хмельницької ДШМ: зразкового ансамблю народного танцю «Сяйво» (керівник та постановник  Ігор Андрушко), а також   вихованок класу викладача Тамари Шваро – Анастасії Чекірди, Маргарити Заграй, Ксенії Колодій, виступи яких стали приємним відкриттям  огляду-конкурсу в номінації «Класична хореографія». Високим рівнем виконавської майстерності та вирішенням  хореографічних образів і тем запам’ятались і виступи зразкового ансамблю танцю «Алтея» Кам’янець-Подільської міської ДШМ (керівник Любов Бойко, хореограф Анна Літинська) та зразкового хореографічного ансамблю «Чарівний каблучок» Віньковецької ДШМ (керівник та постановник Оксана Лемешева).

За умовами конкурсу за кращу балетмейстерську роботу журі відзначило керівників зразкового ансамблю танцю «Алтея» Кам’янець-Подільської ДШМ Любов Бойко та Анну Літинську (хореографічний номер «Дивовижний світ»), керівника зразкового хореографічного колективу «Сузір’я» Волочиської ДШМ Ольгу Панасюк (хореографічна картинка «На ярмарок»), а також Ігоря Андрушка – за збереження подільської хореографічної спадщини в хореографічній постановці «Прийди, прийди, весно красна!».

Обласний огляд-конкурс хореографічних колективів ПСМНЗ «Розмай-2017» зібрав широке коло учасників і порадував членів журі, організаторів та глядача яскравими виступами та цікавими хореографічними постановками.

За матеріалами Хмельницького обласного

науково-методичного центру культури і мистецтва