Визначено цьогорічних лауреатів обласної премії імені Дмитра Прилюка в галузі журналістики

Петро Воробей та творчий колектив у складі Віктора Адамського, Богдана Крищука та Юрія Телячого стали цьогорічними лауреатами обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Таке рішення було прийнято сьогодні під час засідання конкурсного комітету.

Цьогоріч на здобуття обласної премії було подано вісім робіт знаних в області журналістів. Після детального ознайомлення з конкурсними роботами та їх обговорення члени конкурсного комітету визначили дві роботи, які, на їх думку, найповніше відповідають вимогам конкурсу.

Так, творчий колектив у складі Віктора Адамського, Богдана Крищука та Юрія Телячого представив на конкурс науково-публіцистичне видання «Просвіти» Поділля в добу Директорії УНР (1918-1920)».

Високу оцінку комітету також отримав колишній учень Дмитра Прилюка Петро Воробей за цикл нарисів, надрукованих у газеті «Подільські вісті» впродовж останніх років.

Конкурсна комісія запропонувала відзначити також авторів інших представлених робіт: члена Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» (Дунаєвецький район) Івана Михайловського за літературно-художнє видання «Подих минувшини», Світлани Дубінської (Світлани Шандебури) за цикл публікацій у газетів «Подільські вісті», члена НСЖУ Петра Слободянюка за історико-етнографічний нарис «Неповторні мої Гоголі» та  члена НСПУ та НСЖУ Михайла Цимбалюка за цикл публікацій у газеті «Актуально для подолян».

Крім того, члени конкурсної комісії висловили ряд пропозицій та доповнень безпосередньо до Положення конкурсу, які після детального опрацювання робочою групою спільно з облдержадміністрацією будуть винесені на розгляд сесії обласної ради.

Нагородження лауреатів відбудеться під час урочистих заходів з нагоди  Дня журналіста, який відзначається щорічно 6 червня.

Переможці отримають Дипломи та грошові винагороди.

Довідка

Конкурс на здобуття обласної премії «За кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики» на Хмельниччині проводиться вже шостий рік поспіль. Премія присвячена пам’яті нашого земляка, відомого журналіста, фундатора української науки про журналістику другої половини ХХ століття, доктора філологічних наук, письменника Дмитра Михайловича Прилюка.

Згідно з положенням, обласна премія імені Дмитра Прилюка присуджується за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, яка сприяє утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, відродженню національної культури, популяризації української мови та вирізняється новизною й оригінальністю. На здобуття премії можуть бути висунуті роботи як окремих журналістів, так і творчих колективів не більше п’яти осіб. Право висування творів на конкурс надано місцевим первинним осередкам Хмельницької обласної організації НСЖУ.

Першим лауреатом премії імені Дмитра Прилюка у 2012 році було визнано відповідального секретаря Хмельницької обласної газети «Подільські вісті» Олексія Тимощука за цикл публікацій «Час знає всім слідам ціну» присвячених 450-річчю Двірецько-Пересопницького Євангелія. Це дослідження виходить за межі звичайного журналістського матеріалу та грунтовно розкриває історію творення і подальшої долі шедевру українського рукописного книжкового мистецтва.

У 2013 році премія була присуджена авторській групі журналістів науково-просвітницької програми «Імена» Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» у складі Анатолія Трачука, Олени Павлюк, Раїси Токар, Володимира Паламаря, Любові Курманської за серію телефільмів-портретів 30 особистостей минулого і сучасності, в т. ч. і за чотирисерійний документальний фільм «Життя і пам’ять» про Дмитра Прилюка.

Лауреатом премії 2014 року став редактор газети Хмельницької міської ради «Проскурів» Богдан Теленько за документальну повість-есе «Соловецький лабіринт. Записки упередженого паломника», основу якої, став цикл публіцистичних нарисів «Зі щоденника Соловецької прощі». До речі, Богдан Теленько, як і Олексій Тимощук, — учні Дмитра Михайловича Прилюка.

У 2015 році новим лауреатом премії ім. Дмитра Прилюка став дослідник тематики сталінських репресій, хмельницький журналіст і письменник Петро Маліш, у творчому дослідницькому доробку якого три книги на цю тему: «Розгул червоного диявола», «Розгул диявола триває», «Сталіноїди».

У 2016 році обласною премією було відзначено письменника Василя Горбатюка за художньо-документальний роман «Слово і меч».

Минулого року лауреатами премії ім. Дмитра Прилюка стали Станіслава Старостіна (літературно-публіцистичне видання «Увійшли в безсмертя… Книга пам’яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини»), Оксана Радушинська (цикл публікацій із зони АТО) та Володимир Шевченко (художньо-документальне видання «Чи всі трави хиляться за водою?»).