Визначено переможців обласного конкурсу журналістських робіт

27 листопада під головуванням заступника керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяни Зеленко відбулось засідання Конкурсної комісії з обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області.

Члени комісії, а це – депутати обласної ради, представники органів місцевого самоврядування Хмельниччини, громадської, медійної та експертної спільноти – проаналізували майже півсотні матеріалів, поданих на конкурс у чотирьох номінаціях: «Краща онлайн-публікація», «Краща публікація у друкованих ЗМІ», «Кращий радіоматеріал», «Краща телепрограма, сюжет».

  Проведення обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області започатковано з 2017 року рішенням 13 сесії Хмельницької обласної ради VII скликання від 24 травня 2017 року № 66-13/2017.

Відповідно до Положення, конкурс проводиться з метою підвищення обізнаності населення Хмельницької області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку громад через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у національних, регіональних та місцевих засобах масової інформації.

Члени Конкурсної комісії при аналізі поданих матеріалів визначали, наскільки журналістам вдалося висвітлити позитивний досвід впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, привернути увагу населення області й зацікавлених сторін до широкого спектру позитивних аспектів та прикладів розвитку громад області.

Призовий фонд – чималий. В кожній з чотирьох номінацій визначаються по 3 переможці, які нагороджуються дипломами та грошовими преміями у розмірі відповідно до категорії: перша премія – 10 тис. грн, друга – 7 тис. грн, третя – 5 тис. грн у кожній з номінацій.

Отож, в номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» серед дванадцяти претендентів одноголосно переможцем визначено публікацію «Децентралізація у дії. Об’єднані громади Хмельниччини демонструють проміжні успішні практики» Олега Шаповалова, з обласної щотижневої газети «АКТУАЛЬНО для подолян».

Друге місце у цій номінації посіла Ольга Остапчук за розгорнутий матеріал «Маківська громада: реалії та перспективи», опублікований на шпальтах газети «Дунаєвецький вісник».

Третім призером став конкурсний матеріал Галини Пакулько з газети «Подільські вісті» «Древній Сатанів живе майбутнім».

Серед десяти відеоматеріалів у номінації «Краща телепрограма, сюжет» переможцем визнано Наталію Бахамент та її репортаж «Сам собі господар. На півночі Хмельниччини також втілюють в життя реформу децентралізації», який вийшов в ефір телеканалу «ТВ 7+».

Друге місце посіла 15-хвилинна програма «Село і люди» Світлани Поробок, редактора «Національної суспільної телерадіокомпанії України «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр».

Третє місце члени комісії заслужено віддали відеосюжету журналістки «33 каналу» Оксани Бабенкової «Результати децентралцізації: як тепер живуть об’єднані територіальні громади».

У номінації «Краща онлайн-публікація» серед одинадцяти заявлених на конкурс публікацій одноголосно перше місце було віддано сайту «Є» та його редактору Аллі Собко за матеріал «Гроші і «типові чиновники». Про що вже шкодують у новостворених громадах».

Друге місце у цій номінації отримала Альона Воробйова за розміщену на сайті «АКТУАЛЬНО» публікацію «Гроші на вітер, чи пристрасті навколо успішного майбутнього Старосинявської громади».

Третє місце отримала публікація «Децентралізація на Хмельниччині: суб’єктивний погляд на об’єктивні події» журналістки столичного онлайн-видання «Вільне слово» Валентини Бикової.

Що ж стосується номінації «Кращий радіоматеріал», то, на жаль, лише один автор представив на конкурс свої три роботи. І члени комісії визначили лише одного переможця у цій номінації – радіопрограму Станіслави Старостіної «Древній Сатанів крокує у майбутнє» («НСТРКУ «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля –центр»).

Крім цього, члени комісії вирішили заохотити кількох учасників конкурсу та рекомендували керівництву обласної ради відзначити журналіста газети «Актуально для подолян» Михайла Цимбалюка (публікація «Початок розквіту заполяр’я Хмельниччини»), журналіста телеканалу «Ексклюзив» Тетяну Москальчук за відео-сюжет про процеси децентралізації в Летичівській та Меджибізькій об’єднаних територіальних громадах та журналіста «Подільських вістей» Світлану Шандебуру.

Аналізуючи кількість та якість конкурсних робіт члени комісії відзначили низьку активність засобів масової інформації нашої області.

«Оскільки метою проведення обласного конкурсу журналістських робіт було якнайбільше охоплення місцевих ЗМІ, дуже прикро, що майже немає представлених матеріалів від районних та міських газет, – зауважила голова Конкурсної комісії Тетяна Зеленко. – Крім цього, хочеться сподіватись і на підвищення рівня професійної журналістської майстерності окремих ЗМІ, які подаватимуть в подальшому свої публікації на конкурс».

Члени комісії впевнені, що цьогорічне нагородження стане гарним прикладом для всіх мас-медіа Хмельниччини і спонукатиме до збільшення кількості та якості інформаційних матеріалів щодо переваг та здобутків реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Нагородження переможців конкурсу відбудеться за участю голови обласної ради Михайла Загородного під час урочистостей до Дня місцевого самоврядування 7 грудня.

попередня статтяВідбулося засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР у 2017 році
наступна статтяЗ нагоди 80-річчя створення обласної організації УТОГ