Володимир Гройсман перевірив стан виконання дорожніх ремонтних робіт на Хмельниччині

31 травня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман здійснив робочу поїздку до Хмельницької області, під час якої перевірив стан виконання дорожніх ремонтних робіт за проектом Go Highway на трасі М-12 на території Хмельницького району.

Главу Уряду супроводжували голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, народні депутати України Сергій Лабазюк та Андрій Шинькович.

Під час робочої поїздки Володимир Гройсман здійснив перевірку дорожніх робіт на трасі М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка», частина якої – в межах Тернопільської, Хмельницької та Вінницької областей – входить до транспортного коридору Go Highway, що з’єднає порти Чорного моря та Балтики.

«Хмельниччина є найважливішою ділянкою траси М-12 проекту Go Highway. Планується ознайомитися, як відбувається будівництво та реконструкція дороги за цим проектом. Минулого року ми направили на цей проект 800 млн. грн, цього року – 4 млрд. гривень. Наступного року проект буде завершено, – сказав Володимир Гройсман. – Від західного кордону до Вінниці і ділянка від Вінниці до Умані буде зроблена до кінця року. Хочу подивитися, хто  ремонтує, де є проблеми. Наголошую: фінансування забезпечене, тендери проведені, кошти передбачені. Питання за підрядниками та якісним виконанням робіт», – зазначив Володимир Гройсман».

Начальник Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Петро Гнидюк продемонстрував Прем’єру-міністру схему об’єктів дорожнього будівництва, роботи на яких здійснюються підрядною організацією ПрАТ «Хмельницьке ШБУ-56». Наразі на цій ділянці проводиться оперативне  виконання робіт по поточному середньому ремонту на суму 121,3 млн. грн, зокрема, підготовчі роботи – 27 км, влаштування зупинкових смуг – 6,8 км, регенерація основи дорожнього одягу – 10,5 км, вирівнюючий шар з асфальтобетону – 8,8 км, щебенево-мастиковий асфальтобетон – 6 км.

Фінансування вказаних ремонтних робіт на 2018 рік становить 689,8 млн. грн, у тому числі поточний середній – 614,8 млн. грн, капітальний – 25 млн.грн та реконструкція – 50 млн. гривень. Протяжність відремонтованої ділянки становитиме 35,9 км.

Глава Уряду наголосив, що всі дороги, які наразі будуються, будуть прийняті в експлуатацію лише після проведення тестів на якість виконаних робіт.

«Дороги будемо приймати тоді, коли по них будуть проведені всі дослідження з якості, – сказав Глава Уряду. – Немає сумніву, що та якість робіт, яка вже закладається в технологічний процес, дає можливість отримати гарантію».

Володимир Гройсман зазначив, що «…до нас дороги будували кілометрами, ми ж будуємо тисячами кілометрів. І за п’ять років всі обласні центри будуть об’єднані хорошими дорогами. Нам на це потрібно близько 300 млрд гривень. За п’ять років це реальна цифра, яку можемо направити на ці цілі».

Окрім того, Володимир Гройсман зустрівся з представниками китайської компанії Xinjiang Communications construction Group Co.,Ltd., з якою у жовтні 2017 року підписано контракт на 38,5 млн.доларів на реконструкцію дороги М-12.

Довідка.

Проект Gо Нighway поєднає порти Балтійського і Чорного моря від Гданську до Одеси, Херсону й Миколаєва. Цей маршрут враховує траси М-09 Тернопіль – Львів – Рава Руська; М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (Тернопіль – Умань); М-05 Київ – Одеса (Біла Церква – Умань – Одеса); М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (Одеса – Миколаїв – Херсон).

Цього року на виконання робіт за проектом виділено чотири млрд. гривень. Роботи вже розпочато на 12 об’єктах маршруту, в тому числі на чотирьох ділянках траси М-12. Станом на кінець травня обсяг виконаних робіт становив 891 млн. гривень.