Хмельниччина відзначає День місцевого самоврядування

З нагоди свята у Хмельницькій обласній філармонії відбулися урочистості, де зібралися депутати обласної, міських, районних, селищних, сільських рад, представники органів місцевого самоврядування, усі, хто причетний до надзвичайно відповідальної роботи та докладає багато зусиль у розвиток Хмельниччини.

На початку свого виступу голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що події останніх чотирьох років на сході України, на жаль, відтіснили на другий план традиційні урочистості з нагоди нашого та й інших свят. Адже коли існує реальна загроза територіальній цілісності нашої країни, коли ціною життів кращих із кращих доводиться платити за свою незалежність – змінюються й пріоритети.

Від усіх учасників урочистого зібрання на знак пошани поклали квіти до підніжжя пам’ятників Богдану Хмельницькому та В’ячеславу Чорноволу, а також Стели пам’яті Героїв Небесної сотні та Героїв неоголошеної війни і до пам’ятника Героям Небесної сотні та вшанували пам’ять сучасних героїв України хвилиною мовчання.

В урочистій промові Михайло Загородний привітав учасників урочистостей зі святом, зробив короткий екскурс усіма етапами становлення та утвердження місцевого самоврядування, який підтверджується тривалий і складний шлях до реального народовладдя.

Більш детально Михайло Васильович зупинився на процесах децентралізації, учасниками якого безпосередньо є нинішні представники органів місцевого самоврядування.

«За останні три роки суттєвого переформатування зазнала і структура місцевого самоврядування Хмельниччини. Її представляє сьогодні 365 рад різного рівня, до складу яких входить майже півтори тисячі міст, сіл і селищ області. На Хмельниччині, яка є лідером децентралізаційних процесів в Україні, вже створено 33 об’єднані територіальні громади. Ще у шести ОТГ вибори відбудуться вже 24 грудня цього року. Досвід Хмельниччини став основою для формування законодавчої бази в сфері реформування територіальної організації влади. Ми також ділимося та обмінюємося досвідом з колегами з інших областей, зокрема лише за останній час у нашій області побувало більше двох десятків делегацій з десяти областей України», – зазначив у своєму виступі Михайло Загородний.

Представників органів місцевого самоврядування привітав голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук та нагородив відзнаками ОДА.

Відзнаки Кабінету Міністрів України, Української асоціації районних та обласних рад, «За заслуги перед Хмельниччиною», Грамоти обласної ради було вручено депутатам  місцевих рад та працівникам органів місцевого самоврядування.

За вагомий особистий внесок у розбудову та становлення місцевого самоврядування на Хмельниччині, високий професіоналізм, активну депутатську діяльність, спрямовану на вирішення питань соціально-економічного та культурного розвитку області та з нагоди Дня місцевого самоврядування оголошено подяку Прем’єр-міністра України депутатам Хмельницької обласної ради Лозовому Вадиму Миколайовичу, Процюку Василю Васильовичу, Дехтяруку Олександру Миколайовичу.

Почесною відзнакою «За заслуги перед Хмельниччиною» нагороджено Гладуняка Івана Васильовича, Лукашука Олега Григоровичу, Мельничука Миколу Степановичу, Олуйка Віталія Миколайовича та Павлюка Петра Миколайовича.

Окрасою свята стали виступи самодіяльних та професійних художніх колективів Хмельниччини.