Хмельницький національний університет святкує 55-у річницю від дня заснування

З нагоди знаменного ювілею у актовій залі вищого навчального закладу відбулися урочистості, на які завітали представники влади, поважні ветерани наукової та освітянської ниви, випускники, викладачі, студенти та гості.

Навчальний заклад входить до тридцяти престижних вищих навчальних закладів України. За роки свого існування в стінах університету підготовлено майже 65 тисяч висококваліфікованих фахівці, налагодив співробітництво з більше ніж 40 навчальними та науковими інституціями, організаціями та фондами з 20-ти країн Європи, Азії та Америки, ставши широко знаним і авторитетним не лише в Україні, а й далеко за її межами. Підготовка спеціалістів здійснюється відповідно до ліцензій за 19 галузями знань, 57 спеціальностями освітнього рівня «бакалавр» і 43 спеціальностями – «магістр».

Чимало випускників університету – самобутні особистості, які вписали яскраві сторінки у розвиток освіти та науки Хмельницької області, сприяли розвитку міжнародних економічних стосунків та утвердженню держави на світовому рівні.

Учасників урочистостей та усіх, хто творив 55-річну історію Хмельницького національного університету, привітав голова обласної ради Михайло Загородний. Він зачитав вітання колективу навчального закладу від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

Вітаючи від імені усього депутатського корпусу обласної ради та від себе особисто, Михайло Васильович сказав: «Сьогодні цей урочистий день зібрав тих, хто своєю багатолітньою плідною працею  розбудовував національний університет, який пройшов шлях від загальнотехнічного факультету Львівського поліграфічного інституту імені Івана Федорова до знаного не лише в нашій державі та світі  наукового, культурного центру  з найвищим рівнем акредитації. Віддаю шану поваги за вагомий внесок майже двохтисячному колективу, професорсько-викладацькому складу та співробітникам, за підготовку майже 65 тисяч висококваліфікованих випускників, які ефективно працюють на різних посадах, в тому числі й у апаратах рад усіх рівнів і всебічно сприяють розвитку місцевого самоврядування нашого краю та України», – сказав Михайло Васильович у вітальному слові.

Посадовець висловив сподівання, що й нинішнє покоління викладачів, співробітників і студентів гідно продовжуватиме, зберігатиме та примножуватиме славні понад півстолітні традиції Хмельницького національного університету, побажав їм подальших здобутків та досягнення нових вершин у процесі реформи освітньої галузі.

За багаторічну науково-педагогічну діяльність, підготовку висококваліфікованих фахівців, впровадження сучасних методів навчання і виховання студентської молоді та з нагоди 55-ї річниці заснування навчального закладу Михайло Загородний вручив Подяку обласної ради колективу Хмельницького національного університету в особі ректора Миколи Скиби. 

Грамотами облради нагороджені викладачі університету: завідувач аспірантури і докторантури Валентина Петяк, старший викладач кафедри економіки підприємства і підприємництва Тамара Михальчик, завідувач відділу навчально-виховної роботи Людмила Байдич, професор, завідувач кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Галина Калда, старший викладач кафедри української мови Таїсія Коваль, та доцент кафедри технології машинобудування Микола Косіюк.

Під час екскурсії навчальними корпусами університету керманич області оглянув виставку фітокомпозицій «Щедра осінь Поділля», ознайомився із науковими винаходами і розробками викладачів-аспірантів закладу та залишив вітання вишу на імпровізованій стіні побажань.

Довідка.

На сьогодні підготовка фахівців здійснюється на шести факультетах і забезпечується 43 кафедрами, де на постійній основі працює 75 докторів наук, професорів та 449 кандидатів наук, доцентів.

Від 1974 року до 2001 року університет очолював доктор технічних наук, професор, почесний громадянин міста Хмельницького – Сілін Радомир Іванович. Від 2001 року ректором є Скиба Микола Єгорович – член кореспондент національної академії педагогічних наук України, заслужений працівник народної освіти України, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, голова Ради ректорів вищих навчальних закладів ІП-ІУ рівня акредитації Хмельниччини, депутат Хмельницької обласної ради п’ятого і шостого скликань.

В університеті діють 23 навчально-науково-виробничі центри. Успішно функціонують 15 наукових шкіл. Протягом останніх 10 років співробітниками університету захищені 30 докторські і 250 кандидатських дисертацій.

Науковцями навчального закладу запропоновано для впровадження у народне господарство України понад 150 наукових розробок, нових технологій, розробок обладнання, матеріалів.

За останній рік одержано 44 патенти, видано 32 підручники, проведено 16 наукових і науково-методичних конференцій, опубліковано 1250 наукових праць, видано 150 наукових посібників і монографій.

Створений в університеті українсько-польський центр, науково-дослідний інститут трибології і трибологічного матеріалознавства, який об’єднує провідних українських та польських науковців, сприяє зміцненню існуючих та налагодженню нових зв’язків з польськими колегами.

В університеті діє 5 спеціалізованих вчених Рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій із 20 спеціальностей де навчається 140 аспірантів і 10 докторантів, а також 30 здобувачів.

Студентське містечко об’єднує 5 студентських гуртожитків, загальною чисельністю 2,5 тис. місць.

Окрасою університету та улюбленим місцем відпочинку студентів, викладачів і співробітників є ботанічний сад.

Наукова бібліотека Хмельницького національного університету є лауреатом обласної премії ім. Мелентія Смотрицького, універсальні фонди бібліотеки складають понад 600 тисяч документів.

Студенти мають змогу займатись 24 видами спорту, які культивуються в університеті. Упродовж 50 років університет на спортивній ниві зарекомендував себе відомим і визначним. Здобуто 4 олімпійські медалі, десятки медалей чемпіонатів і кубків світу та Європи.

Дев’ятьом студентам Хмельницького національного університету присвоєно почесне звання «Заслужений майстер спорту», 250 – майстер спорту міжнародного класу, 207 студентів університету стали майстрами спорту.

Функціонують у закладі художні колективи та творчі об’єднання: лауреат міжнародних і всеукраїнських фестивалів і конкурсів, народний ансамбль танцю “Юність Поділля”, народний студентський театр естрадних мініатюр “Юмодес”, народний театр пісні “Сузір’я”, шоу-балет “Модерн”. Завдяки їхнім виступам про Хмельницький національний університет знають у багатьох європейських країнах: Нідерланди, Бельгія, Іспанія, Франція, Італія, Португалія, Туреччина, Мальта, Греція, Словаччина, Польща, Угорщина, Китай, Корея.

попередня статтяМихайло Загородний зустрівся із представниками місії ОБСЄ в Україні
наступна статтяЗустріч із членами ВГОІ “Союз Чорнобиль України”