Юні аграрії Хмельниччини – серед переможців фіналу Всеукраїнської конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок

Нещодавно в місті Києві було підбито підсумки фіналу щорічного Всеукраїнського конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок (УНДЗД), що проводився Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України протягом минулого року в навчальних закладах країни.

У конкурсі взяли активну й результативну участь учні та вихованці загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів Хмельницької області.

Цей конкурс проводиться столичними організаторами щорічно з метою збереження та розвитку мережі УНДЗД у загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах України, підвищення ефективності та якості дослідної роботи, задоволення потреб учнів у професійному самовизначенні, залученні їх до практичної діяльності. На Хмельниччині цьому напрямку роботи з школярами завжди приділялась і приділяється нині серйозна увага керівниками освітньої галузі й навчальних закладів.

Як засвідчили конкурсні матеріали його учасників, робота на УНДЗД загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів була спрямована на вивчення агротехніки вирощування сільськогосподарських культур, набуття умінь і навичок вирощування овочевих, польових, квітково-декоративних рослин та вирощування екологічно чистої продукції для шкільних їдалень.

Провідна роль у роботі УНДЗД відведена сільськогосподарському дослідництву. Учні брали активну участь у науково-дослідницькій роботі, а саме розробляли схеми дослідів, проводили фенологічні спостереження за сільськогосподарськими культурами, оформляли дослідницькі роботи.

Відповідно до підсумкового рішення журі, ряд навчальних закладів Хмельницької області визнано у числі переможців конкурсу та нагороджено Дипломом ІІІ ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, в тому числі: Браїлівську ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоушицького району; Бутовецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокостянтинівського району; Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді; Шепетівську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 імені Валі Котика, Степанюк Юлію, ученицю І-В курсу Шепетівського НВК № 1 імені Героя України М. Дзявульського.

Адміністрація Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України висловила подяку керівникам та педагогічним працівникам позашкільних і загальноосвітніх навчально-виховних закладів області та завідувачам учнівських навчально-дослідних земельних ділянок за здійснення ними організаційних заходів і цілеспрямоване залучення дітей та учнівської молоді до дослідницької роботи в аграрному секторі і профорієнтацію неповнолітніх на аграрні професії під час проведення цього Всеукраїнського конкурсу.

За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ

попередня статтяРозвиток дитячо-юнацького спорту є стратегічно важливим для України
наступна статтяМихайло Загородний: «Бюджет розвитку – основа подальшого розвитку самодостатності громад»