Юннати, школярі та педагоги області – переможці Всеукраїнського родинного конкурсу «Дідух»

Нещодавно Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України завершив підведення підсумків заочного Всеукраїнського родинного конкурсу «Дідух», який проводився в 2017 році з метою сприяння вихованню національного світогляду учнівської молоді через залучення творчих родин та дитячих колективів до створення традиційних дідухів як зразків стародавніх оберегів нашого народу.

У Конкурсі взяли участь понад 300 учасників: родинні колективи, учні та учнівські колективи закладів позашкільної та загальної середньої освіти різних регіонів України і м. Києва. Активними учасниками заходу стали школярі зі своїми родинами і педагоги Хмельницької області.

На огляд широкого загалу були представлені різноманітні творчі роботи, які відповідають визначенню «дідух» і є зразками як традиційних, так і осучаснених дизайнерських виробів. В роботах поєднано національні художні традиції із елементами творчого мислення сучасних майстрів.

Конкурс сприяв налагодженню духовного контакту дитини та старших членів родини у процесі спільної творчості на традиційному грунті; стимулював інтерес до поглиблення теоретичних знать щодо символізму у декоративному народному мистецтві та отримання і вдосконалення практичних навичок при створенні дідуха як прикладного зразка живої народної традиції.

Журі Конкурсу відмітило високий рівень виконання конкурсних робіт за співучасті старшого покоління, родин з Хмельниччини.

Згідно з висновками журі та за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу творення знакових зразків декоративно-ужиткового мистецтва, творчу самореалізацію та наполегливість, велику повагу до живих духовних традицій українського народу та сприяння вихованню добрих родинних цінностей нагороджені Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України ряд школярів і педагогів нашої області, які за підсумками Конкурсу здобули призові місця.

Перше місце у Конкурсі – вихованці гуртка «Юні козаки Поділля» Нетішинського Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді,  Олена Матус, керівник гуртка «Юні козаки Поділля» Нетішинського Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді; Дарина Коленчук, учениця Шепетівської школи-гімназії НВК № 2, вихованка гуртка «Плетіння з верби» Шепетівського міського ЦЕНТУМ, Олена Коленчук, керівник гуртка «Плетіння з верби», керівник гуртків-методист Шепетівського міського ЦЕНТУМ, Ксенія Адамьонок та Вікторія Прилюк, вихованки гуртка «Фітодизайн» Летичівського ЦТДЮ Летичівської об’єднаної громади Летичівського району, Леся Яременко, керівник гуртка «Фітодизайн» Летичівського ЦТДЮ Летичівської об’єднаної громади Летичівського району.

II-ге місце у Конкурсі: Дарина Линник, учениця 7-Б класу Шепетівської ЗОШ I-III ступенів № 1 Хмельницької області, Оксана Скрипнюк, учитель вищої категорії, «вчитель -методист» Шепетівської ЗОШ I-III ст. № 1, Ліна Токаренко, вчитель трудового навчання Хмельницького НВО № 28, Тетяна Руда, заступник директора з виховної роботи Хмельницького НВО № 28.

IІI-є місце у Конкурсі: Ольга Огородник, Карина Гнатюк та Анастасія Верещук, вихованки гуртка «Юні квітникарі» Славутського еколого-натуралістичного центру школярів, Ірина Огородник, керівник гуртка «Юні квітникарі» Славутського еколого-натуралістичного центру школярів.

За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ