За круглим столом – про сімейні цінності

23 січня в Будинку рад відбулося засідання круглого столу на тему: «Сім’я в Україні. Сучасні виклики». В його роботі взяла участь заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко. Вона привітала всіх учасників зібрання від імені голови обласної ради Михайла Загородного і наголосила на актуальності порушеної проблематики та відповідальності не лише владних структур, а й усього громадянського суспільства за підвищення статусу інституту сім’ї, формування норм сімейних цінностей як соціальної першооснови держави.

Передумовою для проведення цього зібрання було те, що 21 грудня 2018 року, під час роботи пленарного засідання двадцять третьої сесії обласної ради, було розглянуто звернення до керівництва держави щодо захисту інституції сім’ї в Україні, яке не було підтримано більшістю голосів.

Тому депутати висловили пропозицію про підготовку на чергову сесію нового проекту Звернення про підтримку сучасної української сім’ї, в якому було би відображено конкретні пропозиції до керівників органів виконавчої влади з метою подальшого прийняття законодавчих та управлінських рішень, спрямованих на створення сприятливих умов формування міцної української сім`ї.

З порушеної проблеми головою постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту та туризму Інною Ящук, яка і виступила модератором круглого столу, зініційовано проведення цього тематичного зібрання, під час роботи якого запропоновано обговорити та узгодити текст проекту Звернення.

Більше сорока учасників круглого столу активно долучилися до обговорення проблематики формування сімейних цінностей в сучасних умовах. Зокрема, завідувач кафедри психології Хмельницького національного університету, доктор психологічних наук, професор Євген Потапчук розкрив тему підготовки молодих людей до сімейного життя. Начальниця служби у справах дітей Хмельницької облдержадміністрації Ніна Магур, заступниця директора Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї Наталія Мельник та представниця департаменту соціального захисту населення ОДА Любов Тимофіїв акцентували увагу присутніх на проблемах культури сімейних відносин, недосконалості законодавчої бази щодо надання соціальної допомоги, необхідності вдосконалення системи виявлення та обліку дітей, які перебувають у кризових ситуаціях, потребі надання сім’ям, особливо багатодітним, а також тим, що втратили годувальника, внутрішньо переміщеним особам, кваліфікованої психологічної допомоги.

Жваве та тривале обговорення викликала і тема домашнього насилля в сім’ї, яку порушила представник Хмельницького апеляційного суду Тетяна Гребелюк. Вона навела результати аналітично-статистичної роботи та надала конкретні юридичні рекомендації.

Представник Духовної ради міста Хмельницький, пастор Олександр Савчук акцентував увагу на сімейних цінностях, які, на його думку, мають бути основою побудови міцної сім’ї і формуватися на християнських традиціях.

У напрацюванні пропозицій до проекту Звернення свої думки висловили й депутати обласної ради Анатолій Панчук та Лілія Брухнова, голова правління громадської організації «Гендерна рада» Тетяна Баєва, підприємець, вдова учасника АТО Тетяна Цісар, представники освітніх закладів та громадських організацій, а також студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Були враховані під час обговорення й письмові пропозиції, які надійшли від департаментів та управлінь виконавчої влади.

Узагальнений проект Звернення, з урахуванням висловлених пропозицій, рекомендовано винести на розгляд чергової сесії обласної ради.

попередня статтяСлова вдячності
наступна стаття«Затверджено план заходів реалізації другого етапу децентралізації», — Геннадій Зубко