За «сонячним колесом» відтворювалися подільські звичаї та традиції

Минулого тижня на базі Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва відбувся обласний  фестиваль фольклорних колективів «За сонячним колесом» загальноосвітніх та позашкільних  навчальних  закладів.

У дійстві взяли участь 28 фольклорних  колективів, а це понад 450 вихованців, з 7 об’єднаних територіальних громад, 15 районів та  міст обласного значення краю.

Організатори фестивалю Департамент освіти і науки облдержадміністрації  та обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

З вітальним словом до учасників та присутніх звернувся Заслужений працівник освіти України, директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Григорій Гончарук.

Традиційно фестиваль проводиться  один раз на два роки, з метою виявлення талановитих дітей  та підтримки кращих дитячих фольклорних колективів, збереження надбань національно – культурної спадщини, підвищення духовності та патріотизму підростаючого покоління, відродження традицій і обрядів, що побутували на Поділлі. Номери учасників були поділені на три цикли – весняний, літній та зимовий, адже для кожної пори характерні свої обряди. На сцені Палацу творчості дітей та юнацтва були представлені номери веснянок, гаївок, елементів обрядових великодніх ігор, весільних обрядів, новорічно-різдвяних віншуваннь, колядок, вертепних дійств, щедрівок тощо.

Оцінювало виступи компетентне журі у складі голови журі Світлани Маховської – кандидата філологічних наук, доцента, завідувача Подільського відділення Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології   ім. М.Рильського Національної академії наук України при Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії, доцента кафедри української мови та літератури академії, Анжели Махмутової – методиста художньо-естетичних дисциплін обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Уляни Прокопишеної – керівника Зразкового дитячого фольклорного гурту «Берегиня» Хмельницької дитячої школи мистецтв.

На думку журі, більшість учасників фестивалю показали високий рівень майстерності, любов та шанобливе ставлення до українських народних традицій, які притаманні подільській землі. Звичаї та обряди відіграють важливе значення і в наш час, цей багатий скарб традиційно передається нам із покоління в покоління та супроводжує і допомагає нам протягом багатьох віків. Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна й чіткіше зрозуміти сьогодення й уявити майбутнє нашої України.

За матеріалами Хмельницького обласного

центру науково-технічної творчості учнівської молоді

попередня статтяОдинадцята сесія схвалила п’ять звернень до центральних органів влади
наступна статтяВідбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації