За сприяння обласної ради журналісти відвідали Ганнопільську та Берездівську ОТГ

26 червня Хмельницькою обласною радою спільно з Хмельницьким відокремленим підрозділом Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся прес-тур «Кращі практики місцевого самоврядування», в рамках якого місцеві журналісти відвідали Ганнопільську та Берездівську об’єднані територіальні громади.

Учасників прес-туру ознайомили з результатами перших трьох років реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади на прикладі двох ОТГ.

Серед головних здобутків реформи місцевого самоврядування та процесу децентралізації влади в Україні – ухвалення нового законодавства про добровільне об’єднання та співробітництво громад, реалізація фінансової та секторальної децентралізації, що мало результатом збільшення обсягів місцевих бюджетів, об’єднання понад 20% від загальної кількості органів місцевого самоврядування України у 413 об’єднаних територіальних громади, збільшення у 2016 році порівняно з 2015 роком в 2,5 рази кількості населення, які відчули позитивні зміни від реформи.

За словами сільського голови Ганнопільської ОТГ Маргарити Медведюк, до складу громади увійшло сім сільських рад: Ганнопільська, Малоскнитська, Великоскнитська, Довжківська, Хоняківська, Клепачівська та Киликиївська. Загалом ОТГ нараховує 16 населених пунктів, якими опікуються шість старост, площа ОТГ становить 685,7 кв. км,на якій проживає 6481 особа.

У Ганнополі учасники прес-туру відвідали комунальні заклади – навчально-виховний комплекс, бібліотеку, будинок культури та дошкільний навчальний заклад.

«Найголовніше для мене – це спільна злагоджена співпраця з депутатами, старостами та самими мешканцями, – переконана Маргарита Іванівна. – Мені приємно усвідомлювати, що кожен з членів нашої громади відчуває себе господарем і відповідальним за майбутнє».

З гордістю сільський голова Ганнопільської ОТГ показала відремонтовані читальні зали нової бібліотеки, куди із задоволенням приходять не лише діти. За круглими столами проводять тематичні зібрання депутати, методичні об’єднання – вчителі. А в самому центрі села розміщена вільна WI-FI зона, дитяче ігрове містечко та спортивні тренажери.

Звичайно ж, найпозитивнішим результатом об’єднання є бюджетна децентралізація. Про це говорить кожен з керівників громад.

Минулоріч громада отримала більше 8 мільйонів власних надходжень, ще понад 13 мільйонів гривень склали субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій та формування інфраструктури ОТГ.

Основними досягненнями з дня створення Берездівської ОТГ (13.08.2015 року) Маргарита Медведюк вважає проведення вуличного освітлення та благоустрою у всіх 16 населених пунктах громади, капітальний ремонт доріг в селах Хоростюк, Великий Скнит, Ганнопіль на 1,45 км, реконструкції котельні Гоннопільського НВК, капітальний ремонт та утеплення 6 загальноосвітніх навчальних закладів, бібліотеки, будинків культури в селах Понора, Хоросток та Довжки.

«Зараз ми маємо фінансові ресурси і завдяки власним надходженням можемо вирішувати першочергові проблеми своїх територій», – розповіла Маргарита Медведюк.

Такі самі позитивні сторони децентралізації відзначає і сільський голова Берездівської ОТГ Віктор Васьківський.

До складу громади увійшли 13 сільських рад: Берездів, Зубівщина, Михайлівка, Модестівка, Селичів, Великий Правутин, Гориця, Красностав, Дяків, Красносілка, Малий Правутин, Манятин, Яблунівка, Мирутин, Плоска, Мухарів, Улянівка, Печиводи, Шагова, Піддубці, Веселинівка, Тростянець, Ставичани, Кутки, Сьомаки, Хвощівка, Бесідки. На загальній площі території громади розміщено 27 населених пунктів, населення громади – 11384 осіб.

У Берездівській ОТГ учасники прес-туру побували у комунальному підприємстві «Берездів», навчально-виховному комплексі та ознайомилися з роботою місцевої пожежної охорони.

Віктор Веніамінович з гордістю показав журналістам Мирутинський та Берездівський навчально-виховні комплекси, в яких минулоріч завершено капітальні ремонти.

З основних досягнень за час існування ОТГ (з 24.11.2015 року) посадовець відзначає відкриття територіального центру з надання соціальних послуг, проведення вуличного освітлення у 14 населених пунктах, благоустрій сільських кладовищ та парків культури, ремонт понад 5 км доріг.

Минулоріч Берездівська ОТГ отримала понад 9 мільйонів гривень власних надходжень, ще майже 16 мільйонів гривень склали різні субвенції з державного бюджету.

Віктор Васьківський впевнений, що реалізація усього запланованого стала можлива лише в результаті проведення децентралізації. Багато вдалося, а ще більше – в планах. І Віктор Віськівський, і Маргарита Іванівна впевнені, що все заплановане обов’язково вдасться реалізувати. Адже тепер кожна з громад з кожним днем стає все більш спроможною та самодостатньою.

До речі, за результатами Координаційної зустрічі «Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні: успіхи та перспективи», яка відбулася 20 червня ц.р. у Києві, Хмельниччина посіла перше місце у загальному рейтингу областей за формуванням спроможних територіальних громад.

Такий рейтинг підготував Мінрегіон, аналізуючи 4 параметри: «Кількість ОТГ» (враховувалися й дані тих громад, документи яких станом на 16.06.2017 року перебувають в ЦВК для призначення перших виборів», «Площа ОТГ», «Територіальні громади (місцеві ради), що об’єдналися», «Кількість ОТГ з чисельністю менше 5 тис. осіб». Площа, яку складають ОТГ, найбільшою є у Хмельницькій області – 41,9% від усієї площі області, найменша – у Київській області – 1,4%.

 

попередня статтяВідбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації
наступна статтяПривітання голови обласної ради Михайла Загородного з Днем Конституції України