Завершився обласний військово-патріотичний історичний вишкіл «Школа юних миротворців – Школа джур»

З 27 по 31 жовтня  у місті Кам’янці-Подільському проходив обласний військово-патріотичний історичний вишкіл «Школа юних миротворців – Школа джур», присвячений 74-й річниці з дня визволення України від нацистських загарбників та 70-й річниці «Блакитних шоломів» Організації Об’єднаних Націй.

Вже втретє кам’янецька земля зібрала 70 юних патріотів України. Учасниками вишколу стали команди з Хмельницької, Житомирської, Запоріжської, Тернопільської, Чернівецької областей та м. Києва.

Захід проводився Кам’янець-Подільською дитячою громадською організацією «Клуб юних миротворців» спільно з управлінням молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді та управлінням освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради за підтримки Міністерства Оборони України, представництва Організації Об’єднаних Націй та Української Ради Миру, Кам’янець-Подільських громадських організацій учасників АТО, воїнів-афганців та військово-історичного товариства шанувальників фортифікації.

Протягом п’яти днів учасники заходу знайомилися з історичними пам’ятками  Кам’янця-Подільського, здійснили крос-похід з подоланням перешкод «Scholamilitaria» та прийняли участь у інтелектуально-екстримальному квесті «Таємниці нічного Кам’янця». Родзинкою історичного вишколу були практичні заняття на території оборонної та гідротехнічної фортифікаційної системи Брама Руська. Спочатку юні джури ознайомилися з різноманітними видами зброї доби козацтва, а потім під керівництвом козаків пройшли майстер-класи з оволодіння козацькою зброєю. На закінчення «козацького вишколу» діти позмагалися у грі «лава на лаву» та інших козацьких іграх та розвагах. Цікавою була зустріч з головою Кам’янець-Подільського військово-історичного товариства шанувальників фортифікації Даніловим І.В., який ознайомив зі зброєю І та ІІ світових воїн. Також були проведенні вишкільні заняття з розбирання та збирання АК, з підготовки до стрільб. Вечером діти відвідали музей під відкритим небом, де ознайомилися одразу з усіма найвідомішими замками України, поринули в історію, дізналися цікаві факти, таємниці та легенди, які зародилися в могутніх стінах.

Військовий вишкіл проводився на території полігону навчального центру підготовки інженерних військ та мінного центру МОУ. В програму вишкільних занять на полігоні входило: стрільби з АК та ПМ, міри безпеки при поводженні з вибухонебезпечними предметами, вивчення будови міношукача, практичні заняття з міношукачем, екскурсія в кінологічний центр, домедична допомога, вишкільні заняття з стройової підготовки (впоряд). Також під час таборування учасники вишколу забезпечували несення нічної варти з охорони та оборони штабу. Нічна варта проходила в повній екіпіровці – в бронежилетах, шоломах та зі зброєю.

Чудовий осінній день дав можливість провести крос-похід з подоланням перешкод «Scholamilitaria» у мальовничому каньйоні ріки Смотрич. Учасники вищколу вчилися долати різноманітні природні перешкоди, використовувати у процесі гри схеми, засоби сигналізації, макети зброї, навчальну зброю, набували військові знання з метання гранат, переповзання, маскування, орієнтування. Під час проходження смуги діти проводили стрільби з пневматичної гвинтівки, пневматичного пістолета та козацької зброї – лука, збирали та розбирали АК, надавали першу домедичну допомогу та евакуювали з умовного поля бою пораненого за допомогою плащ-палатки.

Час минув досить швидко. Самим важким випробуванням вишколу виявилося прощання з новими друзями та чудовим старовинним містом. Організатори вишколу висловлюють щиру подяку усім, хто долучився до організації та проведення даного заходу, хто подарував 70 учасникам вишколу незабутні пригоди під час осінніх канікул та допоміг впровадити в життя головне гасло вишколу «Мова миру починається з мене».

За матеріалами ХОЦТКУМ

попередня статтяVІІ Міжнародний хореографічний фестиваль-конкурс «Samocvity»
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!