Зустріч із членами ВГОІ “Союз Чорнобиль України”

12 жовтня у малому залі Будинку рад відбулась зустріч з головами громадських організацій Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» області. У заході взяли участь заступник голови обласної ради Валерій Лесков, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Юрій Бирка, президент ВГОІ “Союз Чорнобиль Україна” Володимир Войтов, голова обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Володимир Якимчук.

Учасники заходу обговорили найбільш актуальні питання діяльності організації, забезпечення соціального захисту членів організації та й усіх громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації станом на 01.07.2017 року на території Хмельницької області проживає 6803 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі 1411 постраждалих категорії 1; 2787 постраждалих категорії 2; 1288 постраждалих категорії 3;

925 дітей, визнаних потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них дітей інвалідів – 9; дітей напівсиріт – 25; дітей сиріт – 3;

412 – дружин (чоловіків) померлих громадян із числа ліквідаторів (потерпілих) смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

У 2017 році постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи видано 44 посвідчення, 20 вкладок до посвідчень та 29 дублікатів посвідчень.

Проблемним залишається питання забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи через відсутність фінансування державної програми. І це – загальнодержавна проблема.

В області на черзі для забезпечення житлом перебувають 739 сімей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 160 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи осіб, віднесених до категорії 1, 186 осіб, віднесених до категорії 2, та 393 сім’ї, які переселяються із радіоактивно забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи територій.

Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відбувається в порядку черговості за умови фінансування державної бюджетної програми, що регулюється Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Законами України «Про Державний бюджет України» на 2014 – 2017 роки видатки на фінансування програми щодо забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не передбачались.

Законами України Про Державний бюджет України на 2014 -2017 роки не передбачалося фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом інвалідів війни, воїнів-інтернаціоналістів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідів по зору та слуху, військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів», головним розпорядником якої є Міністерство соціальної політики України.

На сьогоднішній день за бюджетною програмою «Забезпечення житлом інвалідів війни, воїнів-інтернаціоналістів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідів по зору та слуху, військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів», головним розпорядником якої є Міністерство соціальної політики України, призначення також відсутні.

попередня статтяХмельницький національний університет святкує 55-у річницю від дня заснування
наступна стаття14 жовтня – День захисника України