25 березня – 75-а річниця визволення міста Хмельницький від фашистських загарбників

З цієї нагоди на меморіальному комплексі «Вічний вогонь» обласного центру відбулося покладання вінків та квітів.

Голова обласної ради Михайло Загородний, секретар міської ради Михайло Кривак разом з ветеранами війни, військовослужбовцями, представниками духовенства та громадськістю віддали шану сотням тисяч воїнів, хто ціною життя у жорстоких боях здобував свободу.

Хмельницька земля поклала на вівтар звільнення від нацизму понад 250 тисяч найкращих синів і дочок, а для 30-ти тисяч воїнів дітей різних народів стала місцем вічного спочинку. Нацисти розстріляли та закатували 478 тисяч військовополонених і мирних жителів, 117 тисяч юнаків і дівчат були насильно вивезені до німецького рейху у фашистське рабство.

Учасники заходу у хвилині мовчання схилили голови у глибокій скорботі перед пам’яттю полеглих за Україну воїнів, розстріляних та замучених військовополонених, невинно вбитих мирних жителів, що стали жертвами нацистського та комуністичного тоталітарних режимів.

Спілкуючись з ветеранами Михайло Загородний зазначив, що не лише у цей день, а завжди ми зобов’язані пам’ятати мужність наших батьків, дідів і прадідів та їх відданість Батьківщині. А у нинішнього покоління не повинна притуплятися пам’ять за ціну вибореного 75 років тому миру, такого необхідного для України сьогодні.