Делегація Херсонської області знайомиться з успішними напрацюваннями в роботі ОТГ Хмельниччини

Перейняти кращі практики місцевого самоврядування та обмінятись досвідом в організації роботи об’єднаних територіальних громад – саме з такою метою до Хмельниччини завітали представники органів місцевого самоврядування Херсонської області. В обласному Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації управлінських кадрів делегацію зустрічали голова обласної ради Михайло Загородний, заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, директор Хмельницького офісу реформ Сергій Яцковський.

Вибір Хмельниччини для обміну досвідом недаремний, адже наша область була першою серед інших, у якій в 2015 році було не просто створено 22 об’єднані територіальні громади, а загалом дотримано рекомендацій щодо їх спроможності. Тому тут громади є досить великими, як за територією, так і за числом жителів у громаді. У 2016 році було створено ще чотири громади. Наразі Хмельниччина є флагманом з провадження децентралізаційних процесів.

У своєму вітальному слові Михайло Загородний висловив сподівання, що ця навчальна поїздка стане корисною, як для гостей, так і для керівників громад Хмельниччини.

«За час проведення реформи в Хмельницькій області уже об’єднано 26 територіальних громад. І мені приємно констатувати, що уже сьогоднішні напрацювання у роботі ОТГ можуть бути корисними та пізнавальними для інших громад», – зазначив під час зустрічі голова обласної ради.

Керманич області впевнений, що за ці дні представники органів місцевого самоврядування двох областей не лише обміняються успішним досвідом, але й налагодять ділові контакти.

Під час дводенного перебування на Хмельниччині 25 осіб – голови та заступники голів об’єднаних територіальних громад Херсонщини ознайомляться з діяльністю територіальних громад нашої області.

Уже сьогодні учасники навчальної поїздки побували у місті Дунаївці, де міський голова Веліна Заяць розповіла про організацію роботи в ОТГ Центру надання адміністративних послуг та ознайомила із діяльністю Методичного центру розвитку освіти.

Цього ж дня на запрошення селищного голови Новоушицької ОТГ Олега Московчука представники органів місцевого самоврядування Херсонської області оглянули інфраструктурні проекти населеного пункту.

28 лютого члени делегації ознайомляться з роботою Волочиської ОТГ, де міський голова Костянтин Черніченко презентуватиме стратегію розвитку громади.

На запрошення селищного голови смт Сатанів Альберта Собкова, делегація сусідньої області відвідає це курортне містечко.

Дана навчальна поїздка відбувається у рамках реалізації U-LEAD з Європою «Програма для України – розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку».