Обласна влада привітала архівістів Хмельниччини

24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних установ. Це свято було встановлене 30 жовтня 1998 року відповідно до Указу Президента України. З цієї нагоди у приміщенні Будинку рад відбулися урочисті заходи. Заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко від імені керівництва обласної ради привітала усіх працівників архівних установ області із професійним святом.

«Завдяки вашій професійній діяльності стали можливими доступ до документальної бази досліджень, утвердження історичної правди і справедливості, – зазначила вона у своєму вітальному слові. – Тож прийміть слова щирої вдячності за вашу кропітку і благородну працю в сфері комплектування, забезпечення збереження і використання архівних документів. Вашою  самовідданою, подвижницькою працею примножуються нетлінні духовні надбання рідного народу. Переконана, що ви й надалі збагачуватимете кращі традиції своєї професії, віддано і сумлінно служитимете обраній справі».

Тетяна Іванівна також подякувала архівістам області за надання необхідної практичної допомоги місцевим радам усіх рівнів, виконавчим органам місцевого самоврядування.

Кращих працівників даної галузі було відзначено грамотами обласної ради та цінними подарунками.

В урочистостях також взяли участь представники обласної державної адміністрації, міської ради та профспілок краю.

За словами директора Держархіву області Володимира Байдича, на сьогоднішній день єдину систему архівної галузі області складають: 17 відділів райдержадмістрацій, 3 сектори, 5 відділів міських рад та 23 трудових архівів районних рад, які об’єднують 100 архівістів плюс 46 працівників Держархіву

Архівістами області виконано 36 тисяч 288 звернень громадян, що в два рази більше з минулого року, тематичного, соціально-правового та генеалогічного характеру, з них 59% – а це 21 тис. 396 звернень – працівниками трудових архівів.

Найбільшу кількість запитів виконали трудові архіви Славутського, Дунаєвецького, Кам’янець-Подільського, Полонського, Ізяславського районів, архівні відділи Хмельницької, Городоцької, Славутської райдержадміністрацій та Хмельницької міської ради.

У читальних залах архівних установ працювало понад 1623 відвідувачів, з них 24 – іноземні громадяни Польщі, Білорусії, Ізраїлю, Німеччини, Молдови. Найбільше зверталися з питаннями біографічного характеру, підтвердження національності, майнового права, стажу та заробітної плати.

На зберігання до державних архівних установ 58 тис. 374 од. зб. управлінської документації від установ – джерел комплектування НАФ. З них 10 тис. 490 од. зб. З кадрових питань від 186 ліквідованих суб’єктів господарювання.

Фонди особового походження поповнилися на 5851 документ, на нетрадиційних носіях на зберігання надійшло 1893 од.зб. фото-, 275 од.обл. фоно-, 277од.зб. відеодокументів.

До Держархіву області на державне зберігання прийнято 195 книг реєстрації актів громадського стану від районних та міськрайонних відділів ДРАЦС за 1939 рік.

На виконання плану заходів Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ на 2015-2019 рр. архівними установами перевірено наявність 87 т. 707 од. зб., в т.ч. в Держархіві області 27 т. 010 од. зб. (9 фондів дорадянського та 32 радянського періодів) в трудових – 26 тис. 260 од. зб.

З метою забезпечення належних умов зберігання документів закартоновано 66 тис. 076 справ, з них в Держархіві області 27 тис. 010.

Вцілому на зберіганні в архівістів області перебувають:

– у відділах райдержадміністрацій – 2833 фондів, 320995 справ постійного строку зберігання;

– в відділах міських (міст обласного значення) рад – 1345 фондів, 60 500 справ постійного строку зберігання, справ з кадрових питань (особового складу);

– у трудових архівах – 3950 фонди ліквідованих установ, підприємств та організацій, 418 360 справ з кадрових питань (особового складу).