Відомості про взаємодію обласної ради з іншими органами

Відомості про взаємодію обласної ради з іншими державними органами, громадськими об’єднаннями, політичними партіями, професійними спілками та іншими організаціями

    Сьогодні, коли ми стоїмо на порозі корінних реформ у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, потрібно об’єднувати зусилля та співпрацювати з усіма органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, з асоціаціями та іншими громадськими організаціями, які зацікавленні у вирішенні проблем, особливо на сільських територіях.
Навіть у цих непростих умовах обласна рада намагається в інтересах всієї Хмельниччини постійно взаємодіяти з народними депутатами, комітетами Верховної Ради України, її посадовими особами, Урядом та Адміністрацією Президента. На ці та інші центральні інстанції протягом звітного періоду було підготовлено і направлено понад сотню листів, у яких порушувалися клопотання щодо вирішення нагальних проблем області, які неможливо вирішити на місці самостійно. Частина з них  були вирішені позитивно.
Розгляд проблемних питань функціонування місцевого самоврядування було темою особистої зустрічі з Віце-прем’єр-міністром України – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимиром Гройсманом 14 березня минулого року.
11 квітня та 12 грудня 2014 року голова облради взяв участь у засіданнях Правління Української асоціації районних та обласних рад, де предметом обговорення також була тема реформування та першочергові завдання діяльності місцевого самоврядування та його органів.
29 квітня минулого року на відкритому засіданні Верховної Ради Україн у формі громадських слухань голова облради взяв участь в обговоренні внесення змін до Конституції України. Робота над опрацюванням проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» продовжилася у Верховній Раді на засіданні робочої групи 15 липня 2014 року.
Голова обласної ради 27 листопада 2014 року взяв участь в урочистому засіданні та відкритті першої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.
Вже у нинішньому році, 26 січня, голова облради брав участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням очільника Верховної Ради України Володимира Гройсмана, на якому обговорювалися план реформ, який має привести до чітких і зрозумілих дій у сфері регіональної політики, а також першочергові завдання з децентралізації влади та активізації економічного життя територіальних громад.
Що стосується співпраці з місцевими органами виконавчої влади, то я за період роботи на посаді голови ради при підтримці депутатського корпусу намагався робити все, аби ця співпраця була прозорою та максимально ефективною для територіальних громад області. Враховуючи помилки минулого, я робив усе, щоб у цих публічних взаєминах не було місця амбіціям, кар’єризму та непрофесійності. Саме на засадах демократичності, конструктивної принциповості, раціональності і прагматичності я намагався будувати свої ділові взаємини з керівництвом обласної державної адміністрації, її структурних підрозділів, керівниками інших обласних установ і органів виконавчої влади, головами районних рад, міськими головами, особливо з питань розробки та виконання бюджету та програми соціального-економічного розвитку області. Значною мірою така співпраця давала свої плоди, проте усі ми були свідками прикрого нерозуміння важливості такої співпраці з боку окремих посадовців, що не додало авторитету нікому, а область певний час сприймали в Україні крізь призму сумнозвісного інформаційного телесюжету.
17 березня відбулося чергове засідання Регіональної дорадчої ради за участю новопризначеного голови обласної державної адміністрації Загороднього М.В. Його мета – налагодження подальшої співпраці обласної ради з місцевими осередками асоціацій місцевого самоврядування та органами виконавчої влади в умовах реформування та курсу держави на децентралізацію влади.
Керівництво обласної ради завжди бере участь у розширених засіданнях колегії облдержадміністрації, де розглядаються актуальні питання розвитку усіх сфер життєдіяльності нашої області, у інших важливих заходах.
Для надання організаційно-методичної допомоги працівникам органів місцевого самоврядування області рада співпрацює з Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, де за планом-графіком підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування протягом звітного періоду передбачалось охопити навчанням за ліцензією «Державне управління» 890 осіб. Фактично підвищили кваліфікацію 955 фахівців (з них 234 – додатково).
Для подальшого навчання працівників органів місцевого самоврядування, обласна рада спільно з обласною державною адміністрацією та Центром затвердила план-графік навчань на 2015 рік. Нині за моєю ініціативою цей графік удосконалюється з метою зменшення витрат та охоплення більшої кількості слухачів і забезпечення їм зручності доїзду та витратності особистих коштів на навчання .
У межах співпраці з Асоціацією районних та обласних рад я, Іван Гончар як голова обласної ради та член Правління Асоціації, здійснював організаційне забезпечення узгодження та надання спільних пропозицій обласної ради та рад інших рівнів Хмельниччини щодо проектів нормативно-правових актів, спрямованих на врегулювання проблемних питань діяльності органів місцевого самоврядування.
Зокрема, проведено аналіз і надано пропозиції та зауваження щодо проектів законів України «Про внесення змін до Конституції України», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про співробітництво територіальних громад», «Про засади державної регіональної політики», «Про службу в органах місцевого самоврядування», розробка та прийняття яких є одним із пріоритетних напрямів реформи місцевого самоврядування в Україні.
Ставлячи за мету розширення повноважень органів місцевого самоврядування, зміцнення їх фінансової та матеріальної бази, ми не повинні допустити, щоб це робилося не на основі поліпшення якості та наближення адміністративних послуг до громадян, а лише за рахунок скорочення кількості сільських рад та звільнення їх працівників, причому під егідою виконавчих органів влади.
Більш конкретною та дієвою протягом останнього часу стала співпраця з регіональним відділенням Асоціації міст України. На спільному зібранні, яке відбулося 26 грудня 2014 року, обласна рада намітили чимало спільних проектів у сфері забезпечення сталого самоврядування, зокрема щодо формування місцевих бюджетів, виконання програм соціально-економічного розвитку, впровадження земельної реформи тощо.
На жаль, рівень роботи Хмельницького регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад не зовсім відповідає ані вимогам часу, ані тій ситуації, в якій сьогодні працюють сільські громади. Хоча саме ця Асоціація має бути в епіцентрі проведення місцевих реформ, першою лобіювати прийняття таких законодавчих актів, які б реально сприяли відродженню сільських територій.