Працівників соціальної сфери привітали з професійним святом

75

День працівника соціальної сфери у нашій державі відзначається у  першу неділю листопада.

З цієї нагоди голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина взяли участь в урочистостях, які відбулися у Будинку рад.

Свято є свідченням високої оцінки ролі тисяч працівників, які щоденно опікуються забезпеченням гарантій соціального захисту та страхувань, нарахуванням та виплатами пенсій, медико-соціальною реабілітацією, вирішенням проблем зайнятості та організації оплати праці, трудових відносин тощо.

На урочистості зібралися представники органів соціального захисту населення, районних та міських центрів зайнятості, управлінь Пенсійного фонду України, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області, управління Держпраці в області, ветерани соціального захисту.

У своєму вітальному слові Михайло Загородний відзначив важливу роль соціальних працівників, які щоденно піклуються про пенсіонерів та людей похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, дітей-сиріт, про родини з низькими статками, безробітних та інші соціально вразливі верстви населення, допомагаючи їм долати життєві труднощі, вірити в свої сили, знаходити вихід зі скрутного становища.

«Праця соціальних працівників є досить нелегка, оскільки соціальний захист у соціально-орієнтованій українській державі є складним. Саме через серця соціальних працівників системи соціального захисту населення щоденно проходять проблеми  тисяч пенсіонерів, ветеранів війни та праці, людей з обмеженими можливостями, сиріт, безробітних, немічних та самотніх. Підрозділи соціального захисту населення є досить вагомими і потрібними для країни в цілому, і області зокрема, та демонструють гарні показники у своїй діяльності», – сказав Михайло Васильович, висловлюючи працівникам соціальної сфери слова вдячності за їхню роботу.

Михайло Загородний акцентував, що соціальний захист громадян є визначальним у роботі обласної ради.

Варто зазначити, що на виконання заходів прийнятої радою обласної Комплексної програми соціального захисту населення на 2016-2020 роки у 2018 році було передбачено  більше 16 млн. грн з обласного бюджету. Окрім того, 4,5 млн.грн спрямовано на надання одноразової матеріальної допомоги малозахищеним верствам населення та 2 млн. грн – на надання одноразової матеріальної допомоги на дороговартісне лікування. Видатки на надання фінансової підтримки громадським організаціям склали 400 тис.грн бюджетних коштів.

Разом з тим, на виконання заходів прийнятої радою обласної програми соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані у Хмельницькій області, спрямовано 813 тис.грн, з яких 513 тис. грн – для здійснення одноразової компенсації виплати за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності.

Із вітальним словом також виступили голова федерації професійних спілок області Геннадій Харківський та голова Хмельницької організації профспілки працівників соціальної сфери України Олексадр Цюзік.

З нагоди професійного свята кращих представників соціального захисту населення, районних та міських центрів зайнятості, управлінь Пенсійного фонду України, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області, управління Держпраці в області було нагороджено Грамотами  та Подяками.

  Творчі дарунки для учасників урочистого зібрання лунали від солістів обласної філармонії.