Сьогодні – День нотаріату

DSC_00122 вересня у приміщенні Будинку рад відбулися урочистості з нагоди професійного свята  представників нотаріальної спільноти – Дня нотаріату.

В урочистому засіданні взяли участь керівники обласної ради, облдержадміністрації, міської ради, представники Головного територіального управління юстиції в області, територіального відділення Нотаріальної палати України в області, державні та приватні нотаріуси.

DSC_0008Вітаючи представників нотаріату краю, перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук сказала: «Сьогодні неможливо уявити існування будь-якого цивілізованого суспільства та демократичної держави, які б могли існувати без системи нотаріату. Бути нотаріусом – це престижно, почесно й відповідально. Щодня до нотаріуса за порадою та допомогою звертаються тисячі громадян. Рівнем вашого професіоналізму та принциповості визначаються не лише стан правової культури суспільства, а і його стабільність, моральний мікроклімат».

Як зазначила Неоніла Вячеславівна,  в сільських населених пунктах нашої області, де немає нотаріусів, окремі нотаріальні дії, як то посвідчення заповіту, засвідчення вірності копії чи справжності підпису особи на заяві, відповідно до  законодавства України мають право вчиняти посадові особи органів місцевого самоврядування.

DSC_0005У ході засідання обговорювалися спільні кроки державних та приватних нотаріусів для забезпечення стабільності в наданні населенню області якісних нотаріальних послуг.

Приємним завершенням урочистого заходу стало відзначення грамотами та подяками за  сумлінне виконання професійних обов’язків, активну громадську позицію та досягнуті успіхи у роботі кращих представників нотаріальної служби.

  Довідка

У нашій області нотаріальні послуги  надають 27 державних та 135 приватних нотаріусів.

Окрім того, в області діє Хмельницький обласний державний нотаріальний архів, в якому зберігається більше 41 тисячі справ постійного та тривалого зберігання, найперші з яких датовані 1944 роком, сформовано також 70 архівних фондів. На сьогоднішній день в архіві працює два державних нотаріуси. Послугами нотаріального архіву охоплюється населення всієї області, на зберігання до архіву приймаються документи державних нотаріальних контор, а також приватних нотаріусів Хмельниччини, які припинили свою діяльність.

Протягом шести місяців поточного року до державних та приватних нотаріусів області за допомогою звернулося  більше 142 тисяч осіб та, відповідно, вчинено майже 150 тисяч нотаріальних дій.

У поточному році до бюджету нотаріусами було  сплачено майже 767 тисяч гривень та більше 1,5 мільйона гривень надійшло до Пенсійного фонду.

Приватні нотаріуси нашої області забезпечили створення за власні кошти 60 додаткових робочих місць, серед яких консультанти, помічники, оператори комп’ютерного набору.