Сьогодні виповнюється 20 років з дня загибелі В’ячеслава Чорновола

З цієї нагоди представники обласної ради, облдержадміністрації, Хмельницької міської ради, місцеві активісти Народного Руху України, мешканці обласного центру поклали квіти до пам’ятника Герою на вулиці Соборній.

Як відомо, В’ячеслав Максимович Чорновіл — український політик, публіцист, політв’язень СРСР, Герой України. Разом з іншими діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів, ініціатор створення Української гельсінської спілки. За “антирадянську пропаганду” перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні 17 років. Був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.

Учасники меморіального заходу вшанували світлу пам’ять В’ячеслава Максимовича хвилиною мовчання, поділилися думками та спогадами про видатного лідера національної боротьби, наголосивши на його визначній ролі в утвердженні незалежності України.

Виступаючи від імені керівництва обласної ради, керуючий справами виконавчого апарату ради Валентина Поліщук сказала: «В’ячеслав Чорновіл – це людина, яка насправді наблизила незалежність України, яка, ставши на нелегкий шлях боротьби, йшла вперед і вела за собою мільйони інших. У нас є державні символи – Прапор, Герб, Гімн, а Чорновілце Людина-символ. Саме тому ми маємо берегти память про нього і передавати її нашим спадкоємцям».

Як відомо, В’ячеслав Чорновіл трагічно загинув в автокатастрофі рівно двадцять років тому – у 1999 році. Це сталося за півроку до президентських виборів, на яких він мав реальні шанси стати главою держави. Попри численні заяви і переконання політиків про те, що це була не автомобільна аварія, а замовне вбивство, остаточних відповідей на всі нез’ясовані питання правоохоронці досі не дали. Справу кілька разів закривали і знову відкривали, змінювалися генеральні прокурори, слідчі, а результату досі немає.

Втім, найкращим вшануванням пам’яті В’ячеслава Чорновола було б не лише розкриття справи про його вбивство, а найголовніше — втілення його мрії — розбудова сильної та незалежної Української держави.