Михайло Загородний: «Бюджет розвитку – основа подальшого розвитку самодостатності громад»

24 лютого у Києві відбулася конференція «Від утворення об’єднаних територіальних громад – до розумного зростання», метою якої є підбиття проміжних підсумків трьох років децентралізації влади, популяризація досягнень об’єднаних територіальних громад та обговорення нових можливостей розумного зростання громад для формування комфортного та безпечного середовища для проживання людини, залучення до цього процесу громадськості та підприємництва.

У роботі конференції взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, його перший заступник В’ячеслав Негода, представники центральних органів виконавчої влади, представники об’єднаних територіальних громад держави, міжнародних донорських організацій та проектів.

Хмельниччину на заході представляли голова обласної ради Михайло Загородний, голови та представники об’єднаних територіальних громад краю.

Голова обласної ради Михайло Загородний під час свого виступу зазначив, що у процесі децентралізації Хмельниччина є досить успішною, утворивши у 2015 році 22 громади, а у 2016 ще чотири, які сформувалися на базі 245 місцевих рад і об’єднали в себе більше пів тисячі населених пунктів. Протягом минулого року, за словами посадовця, ОТГ вдало працювали та показали позитивні сторони своєї діяльності, хоча чималу роль у цьому, насамперед, відіграла державна підтримка, а це 216 мільйонів гривень субвенції.

Основою ж подальшого розвитку самодостатності громад, наголосив Михайло Васильович, є бюджет розвитку територій.

«Формування об’єднаною територіальною громадою стратегії та планування своїх бюджетів має визначати першочергові завдання для росту кожної території. Саме від професійності та фаховості очільників громад залежить досягнення реальних здобутків. Сильна і спроможна громада – є результатом децентралізації влади», – сказав Михайло Загородний, наголосивши на необхідності посилення автономності бюджетів ОТГ та зростанню самих бюджетів новостворених об’єднаних громад.

Своїми позитивними напрацюваннями щодо розвитку територій з учасниками конференції поділилися голова Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади Веліна Заяць, голова Сатанівської селищної об’єднаної територіальної громади Альберт Собков та секретар Волочиської міської об’єднаної територіальної громади Аліна Коваль.

Наразі в Україні 366 об’єднаних територіальних громад, які отримали нові повноваження і ресурси, а з ними – нові можливості. Оскільки метою реформи місцевого самоврядування є не тільки делегування повноважень на місця, а й зростання якості рівня життя мешканців та надання послуг на базовому рівні, що може бути досягнуто за умови зростання економіки ОТГ.

На конференції розглянули низку питань, що стосуються зростання спроможності та ресурсного потенціалу ОТГ завдяки спільній діяльності органів місцевого самоврядування, активних громадян та представників бізнесу. Український бізнес має знайти нових партнерів і ринки збуту, а об’єднані територіальні громади – нові технології та можливості українського бізнесу.

Пленарні засідання конференції були присвячені тенденціям, які сформувались щодо становлення ОТГ та їхніх можливостей для розумного зростання в нових умовах. «Розумне зростання», новий для України термін, який сьогодні означає провідну тенденцію до розвитку міст, муніципалітетів та регіонів у Європейському Союзі і увібрав в себе найновіші підходи до зростання, що базуються на розумній спеціалізації, розумному просторовому плануванні та ощадливому використанні ресурсів.

На секційних засіданнях учасники мали змогу обмінятись досвідом між ОТГ, які уже працювали у новому статусі впродовж 2016 року та новими ОТГ, що тільки утворились.

Проведення конференції стало стартом нового формату відносин ОТГ із підприємництвом та поставило на порядок денний реформи нові завдання – забезпечення розумного зростання на всьому українському просторі.

Відбувся захід за ініціативи Інституту громадянського суспільства та підтримки низки партнерських організацій у рамках проектів «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» та «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні»

попередня статтяЮні аграрії Хмельниччини – серед переможців фіналу Всеукраїнської конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок
наступна статтяБалансові комісії підбиватимуть підсумки фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, закладів та організацій обласної комунальної власності за 2016 рік