На розвиток територій у 2018 році з Державного бюджету планують направити близько 37,8 млрд гривень. Ця сума не включає в себе освітню та медичну субвенції, додаткові дотації, субвенції і дотації соціального захисту населення. Про це повідомила Ніна Наталенко, радник з питань фінансування регіонального розвитку Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» за результатами аналізу Державного бюджету України на 2018 рік у частині державної підтримки розвитку територій.
Експерт надала перелік відповідних напрямків та програм, на фінансування яких у 2018 році виділятимуться кошти з державного бюджету:
1. За бюджетною програмою «Загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин» на підтримку та розвиток петриківського розпису передбачено 5 млн грн та на розвиток української пісні – 15 млн грн.
2. Субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 5 млрд грн.
3. Субвенція на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості – 1 млрд грн.
4. Державна підтримка будівництва (придбання) доступного житла – 100 млн грн (головний розпорядник коштів (ГРК) – Мінрегіон).
5. Підтримка регіональної політики – 449,5 млн грн (ГРК – Мінрегіон).
6. Фонд енергоефективності- 1,6 млрд грн (ГРК – Мінрегіон).
7. Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України – 370 млн грн (ГРК- Мінрегіон).
8. Фінансова підтримка Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву – 6,85 млн грн (ГРК – Мінрегіон).
9. Реалізація Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» – 200млн грн (ГРК – Мінрегіон).
10. Впровадження та координація заходів проекту розвитку міської інфраструктури, заходів в секторі централізованого теплопостачання України, надзвичайної кредитної програми для України, програми розвитку муніципальної інфраструктури України та заходів з відновлення сходу України – 88,9 млн грн (ГРК – Мінрегіон).
11. Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України – 50 млн грн (ГРК – Мінрегіон).
12. Реалізація Державної цільової економічної програми енергоефективності – 400 млн грн (ГРК – Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України).
13. ДФРР – 6 млрд грн.
14. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад – 1,9 млрд грн.
15. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України – 1,5 млрд грн.
16. Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів – 66 млн грн (ГРК – Мінагропром)
17. Підвищення кваліфікації фахівців агропромислового комплексу – 21,5 млн грн (ГРК – Мінагропром).
18. Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі – 5 млн грн (ГРК – Мінагропром).
19. Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств – 1 млрд грн (ГРК – Мінагропром).
20. Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними – 300 млн грн (ГРК – Мінагропром).
21. Державна підтримка галузі тваринництва – 4 млрд грн (ГРК – Мінагропром).
22. Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників – 945 млн грн (ГРК – Мінагропром).
23. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 11,5 млрд грн (Укравтодор).
24. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/реконструкцію палаців спорту – 150 млн грн (Мінмолодьспорт).
25. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України – 34 млн грн.
26. Державна підтримка заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів (збільшення абсорбції) парникових газів, у тому числі на утеплення приміщень закладів соціального забезпечення, розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату – 1 млрд грн.
27. Першочергове забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням – 125 млн грн.
Джерело: сайт Децентралізація