«День депутата» у Красилові

«Про стан професійної освіти в області та забезпечення ринку праці кваліфікованими кадрами та спеціалістами» – саме це питання було основним у порядку денному Дня депутата, виїзне засідання якого відбулося у Красилові 20 червня.

Під час пленарної частини у приміщенні Красилівської райдержадміністрації голова обласної ради Михайло Загородний наголосив на важливості підготовки робітничих кадрів для всіх галузей економіки області.

«На сьогодні видатки з обласного бюджету на профтехосвіту складають 31% від загального фонду. Це досить великі суми, тому дуже важливо, аби ці кошти використовувались раціонально і ефективно, – зазначив керманич області. – Сучасний ринок потребує кваліфікованого фахівця, і цю потребу, в першу чергу, має забезпечити професійна освіта. Адже від того, наскільки підготовлені кадри, залежатиме успішність області та країни в цілому».

За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олега Фасолі на Хмельниччині підготовку робітничих кадрів здійснюють 24 державних професійно-технічних навчальних заклади, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України та 4 навчальних центри при установах виконання покарань.

Так, за типами та галузевим спрямуванням системи ПТНЗ складають: 4 аграрних, 2 промислово-аграрних, 7 промислових професійних ліцеїв; 6 навчальних закладів мають статус «Вище професійне училище»; 5 – центрів професійно-технічної освіти. На території області також функціонують 50 навчальних закладів інших форм власності та підпорядкування, з яких: 7 – міжшкільні навчально-виробничі комбінати, 4 – коледжі, 4 – загальноосвітні навчальні заклади; 4 – навчально-курсові комбінати, 22 – автомобільні школи та клуби Товариства сприяння обороні України, 4 – приватні підприємства, 5 – підприємства, установи, організації, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників для власних потреб.

Для оптимального використання фінансових, кадрових, навчальних, методичних ресурсів Департаментом спільно з соціальними партнерами розроблено регіональний план розвитку професійно-технічної освіти на 2016-2018 роки з урахуванням необхідності модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів, їх укрупнення, здійснення підготовки та перепідготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіонів.

«Станом на 1 січня 2017 року в професійно-технічних навчальних закладах області навчається 10,9 тис. осіб. У 2016 році план прийому за регіональним/державним замовленням до ПТНЗ виконано на 93,4 % (4540 осіб з 4860), що на 0,5 % менше в порівнянні з 2015 роком, – зазначив у своєму виступі Олег Фасоля. – Водночас, минулоріч з більше шести тисяч випускників ПТНЗ 93 % працевлаштовано».

Олег Іванович наголосив на важливій соціальній функції, яку виконують професійно-технічні навчальні заклади, адже 32 % контингенту ПТНЗ – це учні з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; мають одного з батьків; з неблагополучних та малозабезпечених сімей; з фізичними та/або розумовими вадами.

Наразі Міносвіти ставить своїм пріоритетом налагодження конструктивного, взаємовигідного партнерства між професійно-технічними навчальними закладами, органами влади на місцях, роботодавцями та їх об’єднаннями, науковцями, громадськими організаціями, що дозволить залучити додаткові ресурси для розвитку системи професійної освіти.

Про необхідність партнерського підходу у підготовці кваліфікованих робітників наголосив у своєму виступі голова Союзу промисловців та підприємців Хмельницької області Іван Дунець. На його думку, залучення роботодавців до дуальної системи навчання в закладах профтехосвіти створення навчально-виробничих дільниць допомогло б у вирішенні проблеми забезпечення кадрами підприємств області.

Підтримав співдоповідача і директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня, який інформував присутніх про реєстрований ринок праці та його потребу в кваліфікованих працівниках робітничих професій.

Ректор Хмельницького університету управління та права Олег Омельчук та ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура поінформували депутатів про підготовку висококваліфікованих фахівців у цих комунальних закладах обласної ради.

Крім цього, на пленарному засіданні менеджер проекту «Створення сучасної моделі управління регіональним розвитком ринку праці в Хмельницькій області» Катерина Савчук ознайомила присутніх із додатковими ресурсами для розвитку громад – грантами.

«Оскільки  одна з нагальних потреб громад та їх лідерів є обмежені фінансові ресурси, то важливо шукати нові шляхи у їх залученні,вважає Катерина Савчук. – Якщо навчитися грамотно писати проекти , тобто вміло описати проблему, визначити мету та правильно порахувати бюджет для реалізації доброї справи, тоді є реальна можливість залучити грантові кошти та інші ресурси, які вони не можуть забезпечити самостійно, для реалізації цікавих ініціатив на місцях».

Катерина Савчук продемонструвала і великі можливості інтернет-ресурсів для ознайомлення із грантовими пропозиціями найбільших міжнародних організацій.

Після пленарного засідання усі учасники Дня депутата перейшли до практичної частини та безпосередньо ознайомились із впровадженням дуальної системи навчання в закладах професійно-технічної освіти та залученням роботодавців до підготовки кваліфікованих робітничих кадрів: відвідали Красилівський професійний ліцей, ТОВ «Завод Красиліввагромаш», ДП «Красилівський агрегатний завод» та ТОВ «Агрокрай».

  

 

попередня статтяМінрегіон оприлюднив рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад
наступна статтяДепутати обласної ради відвідали найбільші підприємства Красилова