Сьогодні перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук взяв участь у міжнародному науково-практичному семінарі «Комунальна сфера – сфера життя. Складний шлях до успіху». Захід організований громадською організацією «Конвент керівників комунальних підприємств» за підтримки Хмельницької міської ради, Всеукраїнської Асоціації ОТГ та Асоціації малих міст України.
Мета заходу – розбудова комунікації громад з експертним середовищем для комплексної відбудови України на принципах розвитку сучасного світу.
У роботі семінару взяли участь голови територіальних громад Хмельниччини, керівники та представники комунальних підприємств міських, селищних, сільських територіальних громад області, представники спеціалізованих інфраструктурних підприємств, бізнесу та громадськості. У режимі онлайн до заходу долучилися міжнародні експерти з Польщі та Швеції.
На семінарі проаналізували актуальні питання розвитку інфраструктури громад в Україні, зокрема водопостачання та водовідведення, теплопостачання, поводження з відходами та будівництва.
Під час вітального слова перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук зазначив, що навчатися комунальним підприємствам провадженню нових технологій є нормальним процесом для їхньої діяльності і саме такі майданчики є корисними комунікаційними платформами для вивчення потреб та обміну досвідом.
«Комунальна сфера – це складний шлях. Тарифні послуги, які надають комунальні підприємства мають включати собівартість та інвестиційну складову. Зрозуміло, що сьогодні нормативно-правова база часто не дозволяє це робити і процес утворення нових тарифів є досить заполітизованим через низку об’єктивних і суб’єктивних причин, – сказав Володимир Гончарук. – Населенню потрібні якісні послуги. І якщо думати далекоглядно, то комунальні підприємства повинні постійно вчитися, цікавитися новини технологіями, вивчати їх особливості, впроваджувати їх на практиці, працювати над змінами в нормативній документації. Це дасть можливість підприємствам не лише надати мешканцям населених пунктів якісні комунальні послуги, але й попередити потенційний колапс у своїй майбутній діяльності».
Як було зазначено організаторами, ідея проведення міжнародного науково-практичного семінару – започаткувати серію подібних зустрічей з фахівцями комунальної сфери, таким чином побудувавши майданчик для обміну досвідом.
Учасники заходу мали можливість отримати фахові відповіді та обмінятися практичними напрацюваннями з провідними експертами з України, Польщі, Швеції та інших країн, які мають успішні практики реформування комунального сектору та підвищення якості життя громадян.
Також присутні отримали інформацію про стажування представників органів місцевого самоврядування за кордоном, відшкодування територіальним громадам шкоди, завданої війною, навчальні програми для працівників комунального господарства за кордоном.
Аналогічний захід для комунальних підприємств відбувся у січні цього року у м. Київ. Після Хмельницького естафету приймає місто Дніпро.