Туристичний сезон 2024 року в селі Маліївці Кам’янець-Подільського району на Хмельниччині відкрили презентацією і стартом нового триденного пішохідного маршруту «Маліївці – Бакота», що пролягає мальовничими берегами річки Ушки.
Презентація відбулася в «жовтій» залі Малієвецького обласного історико-культурного музею – комунального закладу культури обласної ради. Журналістів та турагентів ознайомили з родзинками нового туристичного сезону, який радуватиме відвідувачів різноманітними екскурсіями не лише палацом та парком, але й вулицями мальовничого подільського села Маліївці, в якому збереглося чимало зразків житлової, інфраструктурної забудови та інженерних споруд кінця XVIII – початку ХХ ст.
Незмінний інтерес туристів викликала театралізована екскурсія «Масони, алхіміки та еліксир кохання», різноманітні квести, майстер-класи, дитячі програми до календарно-обрядових свят, зокрема дня святого Миколая, реабілітаційні програми для захисників України, а також для представників груп населення з особливими потребами.
Як зазначила директор музею Анастасія Донець, важливою рисою туристичного сезону 2024 року стане гастрономічна складова з акцентом на локальних стравах подільської кухні. За її словами, з минулого в цей сезон перенесли найбільш вдалі атракції, як от реабілітація поранених військовослужбовців.
На презентації турсезону було представлено нові туристичні продукти: пішохідний маршрут Маліївці – Бакота, екскурсію селом Маліївці, нові майстеркласи та квести.
Малієвецький обласний історико-культурний музей веде активну дослідницьку діяльність. Про результати досліджень і перспективні напрями роботи на 2024 рік розповів науковий консультант музею колекціонер, ресторатор, мандрівник Дмитро Сікорський.
Неабиякий інтерес присутніх викликала презентація нової книжки знаного дослідника історії Поділля журналіста, краєзнавця Дмитра Полюховича «Тадеуш Грабянка – король ілюмінатів».
«Захват і здивування» – ось як можна описати реакцію присутніх на відвідання нової туристичної локації села Маліївці – садиби «У Андрія». Ця унікальна споруда другої половини – кінця ХІХ ст. вирізняється цікавою конструктивною особливістю – наявністю вбудованої кімнати-коптильні. Бережно відреставрована та пристосована до потреб туристів, садиба є зразком збереження архітектурної спадщини регіону та підсилення його туристичного потернціалу. На cадибі відбулися презентація і майстерклас із приготування гастрономічної новинки турсезону-2024 – конопляної «мачанки», а також маринації з села Лисець на Кам’янеччині.
За матеріалами Малієвецького обласного історико-культурного музею