Сьогодні заступник голови обласної ради Валентин Соколюк взяв участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Двадцять треті осінні юридичні читання: Забезпечення правопорядку в Україні та світі: виклики сьогодення», яка відбулася за базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.
Традиційно співорганізаторами заходу стали Національна академія правових наук України та Західний регіональний науковий центр Національної академії правових наук України, що свідчить про актуальність обраної тематики, об’єктивну необхідність розгляду проблематики й високий науковий та професійний рівень учасників заходу.
Міжнародна конференція щороку об’єднує науковців та практиків у галузі права, оскільки забезпечення правопорядку стає все більш актуальним в умовах появи нових викликів – від забезпечення безпеки держави і суспільства до дотримання міжнародних стандартів прав людини.
Валентин Соколюк від імені керівництва та депутатського корпусу обласної ради привітав організаторів та учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції та зазначив, що особливого значення набуває сьогодні саме науковий діалог, який дає можливість глибше осмислити сучасні проблеми права, розглянути їх через призму міжнародного досвіду та правових доктрин, а також запропонувати практичні рекомендації для їх вирішення.
«Наукові дослідження та практичні напрацювання під час наукового заходу можуть стати тими важливими складовими, які сприятимуть зміцненню правової держави, підвищенню ефективності правозастосування та захисту прав людини в Україні, – сказав Валентин Іванович, звертаючись до наукової спільноти. – Переконаний, що ця конференція стане майданчиком для плідних дискусій, обміну досвідом та новими науковими відкриттями, які сприятимуть розвитку української правової науки і практики та їх інтеграції у світову науково-правову спільноту. Активна участь Університету та проведення такого рівня заходу дасть змогу органам публічної влади не лише своєчасного реагувати на виклики сьогодення, але й в подальшому забезпечувати необхідні умови для утвердження правопорядку. Саме через науковий діалог вивчення проблем права, розглядаючи їх через призму міжнародних стандартів та правової доктрини маємо можливість рекомендувати практичні напрацювання для втілення й вирішення цих проблем».
Посадовець побажав учасникам конференції, зокрема й більше 150 доповідачам, продуктивної роботи, натхнення, наукових здобутків та нових ідей, які знайдуть своє практичне втілення у розвитку правової системи України та міжнародної співпраці. А залучення організаторами до заходу представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади дасть змогу оперативно реагувати на виклики сьогодення та впроваджувати в життя норми права для утвердження правопорядку як на Хмельниччині, так і в Україні.
Основні тематичні напрями конференції:
- Теоретико-правові основи забезпечення правопорядку в Україні та світі.
- Правові основи забезпечення конституційного правопорядку.
- Адміністративно-правові засоби забезпечення правопорядку.
- Забезпечення правопорядку в цивільно-правових та господарських відносинах.
- Кримінально-правові та процесуальні засоби забезпечення правопорядку.
- Досягнення криміналістики в системі забезпечення правопорядку (пам’яті В.П. Колгана).
- Забезпечення міжнародного правопорядку в контексті євроатлантичної інтеграції України.
- Судові, правоохоронні органи та правозахисні інституції в системі забезпечення правопорядку.
За підсумками заходу буде сформовано резолюцію конференції з напрацьованими пропозиціями та рекомендаціями, а також видано електронний збірник матеріалів, який стане основою для подальших навчальних планів для здобувачів вищої освіти навчального закладу.