Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка відкрила свої двері для поціновувачів української літератури, які завітали на фестиваль в рамках проєкту «Читай українське». Проєкт реалізується за сприяння державної установи «Український інститут книги» (УІК) за кошти державного бюджету України. Реалізація проєкту – це успішна участь бібліотеки у конкурсі культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання. Результатом участі у конкурсі є грантова можливість від УІК на проведення даного заходу.
Учасниками фестивалю стали п’ятеро відомих українських авторів, які пишуть книжки для дітей та дорослих: Віталій Запека, Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов, Зоряна Живка та Катерина Єгорушкіна. Важливим акцентом фестивалю стала присутність письменників-воїнів Збройних сил України. Адже, сьогодні ці автори створюють широкий пласт сучасної літератури та заслуговують на особливу увагу. Так у перший день фестивалю свою творчість презентували автори – Віталій Запека, Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов.
На головній локації фестивалю автори сценаріїв художніх фільмів та однойменних книг «Заборонений» та «Позивний Бандерас» Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов поділилися історіями написання книг, сценаріїв до фільмів та поспілкувалися на тему: «Хто такі Бандераси?». Директорка літературної кіноспільноти «Бандерас», Валерія Борщевська представила широку палітру книг українських авторів, воїнів та ветеранів: Василя Піддубного, Володимира Кириченко, Сергія Башкова, Андрія Каспшишака.
З Віталієм Запекою відбулася щира розмова «Про книги, життя, війну і не тільки». Автор, з притаманним йому гумором, розповів історії з життя під час перебування на війні та пригадав веселі історії юнацьких років, поділився емоціями від написання книг та реалізації нової постановки для підлітків в одному з українських театрів.
Серед присутніх на літературному фестивалі були школярі, студенти, люди старшого віку. Глядачам та гостям презентували відеороботу нашої маленької читачки 7-річної Марійки Дударчук на вірш Сергія Солов’я на музику гурту «Kozak System».
На згадку про зустріч у Хмельницькому директорка бібліотеки, Валентина Черноус подарувала авторам книгу хмельничанина, Героя російсько-української війни Євгенія Ролдугіна «Час відважних».
У другий фестивальний день своєю творчістю із дітьми та підлітками ділилися Зоряна Живка та Катерина Єгорушкіна. Запрошені письменниці відомі в Україні та далеко за її межами. Неймовірні враження присутні отримали від історії про українського пса Патрона та про літак «Мрія». Цікаву історію про те, як стати письменником діти почули від Катерини Єгорушкіної. А також спробували створити своїх власних персонажів під час казкотерапії з елементами сторітелінгу. Маленькі відвідувачі активно цікавилися книжками авторок: «Історії хоробриків із Горішкових Плавнів», «Наш підліжковий космос», «Ангел на ім’я Грушка. Дітям про Голодомор», «Пес Патрон. Маленька історія про велику мрію…».
У атмосфері творчості та натхнення, діти активно ставили запитання, ділилися своїми думками та враженнями. Багато школярів скористалися можливістю не лише зберегти спогади у вигляді фотографій, але й купити книги з автографами та отримати цінні поради від митців, які надихають своїми творами. Цей захід став чудовою платформою для знайомства та обміну ідеями, а також сприяв створенню нових зв’язків і дружніх відносин між авторами та їхніми шанувальниками.
На останок можна з впевненістю сказати, що читання української книги є модним хобі серед дітей і молоді, серед думаючих та небайдужих. Адже цей процес приносить багато користі як для особистісного розвитку так і для відпочинку. Українці завжди мали багатий культурний спадок, і популяризація читання сприяє збереженню та розвитку цієї спадщини. Тільки памʼятаючи минуле ми здатні створювати якісне нове життя та залишатися незламними.
За матеріалами Хмельницької обласної
бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка