Кожен з нас рівний у своїх правах. Усі ми схожі, але водночас такі різні. Проте всі ми можемо поважати один одного та відноситися з толерантністю, навіть якщо цінності і погляди іншої людини зовсім чужі для нас.
З метою формування безпечного освітнього середовища, створення доброзичливої атмосфери, взаємин на основі поваги та довіри, профілактики булінгу, насильства та дискримінації в Славутському ліцеї Хмельницької обласної ради відбувся Тиждень протидії булінгу.
Квіз «Як розпізнати булінг» допоміг учням узагальнити інформацію щодо видів булінгу та їх ознак, перевірити свою обізнаність з даної теми й закріпити отримані знання і навички.
Квест «Кібербулінг.Тест Білборда» в інтерактивній формі познайомив учнів 11 класу з явищем онлайн-грумінгу, його ознаками і наслідками, а також допоміг усвідомити здобувачам освіти як можна вберегти себе від цього небезпечного виду булінгу.
Інтерактивна бесіда «Я можу себе захистити!» дала змогу ліцеїстам 10 класів пригадати і узагальнити свої знання про булінг, його ознаки і види, наслідки та міри покарання за вчинення подібних дій, а також усвідомити важливу істину, що в питанні викорінення булінгу з суспільства кожному варто починати із себе.
Здобувачі освіти 8-10 класів відвідали превентивну зустріч з дільничним інспектором поліції Кирилом Чаюном на тему «Булінг в учнівському середовищі», в ході якої дізналися про найбільш поширені види булінгу, реальні випадки вчинення протиправних дій та обговорили наслідки подібної поведінки для подальшого майбутнього буллера, жертви і спостерігачів.
Питання попередження булінгу, дієві шляхи боротьби з цим явищем на рівні держави, школи, класу і окремої особистості обговорювали під час годин спілкування, виховних та класних годин на теми «Кібербулінг як проблема порушення прав людини», «Обери безпечний шлях», «Проблема булінгу очима підлітка», «Чим відрізняється булінг від конфлікту», «Профілактика булінгу, кібербулінгу в учнівському середовищі», «Безпечний інтернет», «Твої слова мають значення», «Кожен має право на повагу», «За лаштунками екрану: булінг в онлайн-світі», «Як сказати «ні» булінгу? Твій план дій» тощо.
Волонтерами організації Червоного Хреста м. Славута проведено тренінг для учнів 10 класів на тему «Ненасильницьке спілкування», де здобувачі освіти мали змогу розвинути навички конструктивної комунікації, усвідомити наслідки тиску та дискримінації у взаєминах між людьми.
Арт-марафон «Антибулінг» продемонстрував бачення тематики булінгу та боротьби з цим негативним явищем очима юних художників ліцею.
Протягом тижня для ліцеїстів транслювалися тематичні відеоматеріали «Безпечна школа _ Stop bulling», «Не мовчи», «Викресли булінг – обирай спорт», «СтопБулінг», «Всі ми різні, але всі ми рівні», «Розірви коло насильства» тощо.
Звільніть своє життя від негативу, злості та образ, наповніть його добрими думками та вчинками. Адже від кожної окремої людини залежить, чого у світі стане більше – добра чи зла, як вона ставитиметься до інших – з повагою і добротою чи з негативними намірами.
Зупинимо булінг разом! Разом ми сильніші!
За матеріалами Славутського ліцею
Хмельницької обласної ради