Офіцери структури психологічної підтримки персоналу Оперативного командування “Захід” взяли участь у заходах, спрямованих на вдосконалення знань, вмінь та навичок роботи з особовим складом. Зокрема, вони відпрацювали комплекс актуальних питань на науково-практичній конференції на тему “Бути поруч: психоедукація, мости емпатії та підтримки для військових”, а також під час практично-наукового тренінгу щодо гейткіпінгу.
Насамперед, науковці та практики ознайомили зацікавлену аудиторію зі змістом понять та методами вирішення проблем за такими напрямками як, зокрема, “Мости емпатії: підтримка військових та взаємодія з ними”, “Психоедукація воїнів”, “Посткомоційний синдром: легка травма – важкі наслідки”, “Можливості анімалотерапії у психоемоційному відновленні”, “У родині військовий. Новий вимір життя. Виклики. Підтримка”, “Техніки стабілізації та відновлення”, “Меморіалізація пам’яті, як різновид підтримки”.
“Було розглянуто тему різноманітних психологічних криз у військовослужбовців та їхніх родин, на які треба навчитися краще та ефективніше реагувати. Це допомагає знайти правильний шлях у застосуванні дієвих механізмів щодо надання кваліфікованої допомоги особовому складу, який цього потребує. Мені особисто було цікаво, я отримала чимало корисної інформації, яка допоможе у подальшій службі”, – сказала офіцер групи психологічного супроводу та відновлення одного з Навчальних центрів підготовки підрозділів старший лейтенант Олена Іващенко.
“Надзвичайно важлива і актуальна зустріч, що підняла важливі питання психологічної підтримки військовослужбовців, які стикаються з важкими емоційними та психологічними навантаженнями під час проходження служби, зокрема, в районах ведення бойових дій. Особливо цінним був розгляд спільно з фахівцями-психологами реальних випадків та надання конкретних інструментів для роботи з військовослужбовцями, які перебувають у групі посиленої психологічної уваги”, – переконаний майор Владислав Якимов.
“Управління психологічної підтримки персоналу військ оперативного командування “Захід” докладає зусиль для постійного вдосконалення та підвищення спроможностей офіцерів структури. Дуже важливо, що цей курс розроблено провідними фахівцями Швейцарії, Швеції та України”, – констатує майор Роман Червоний.
“Подібні заходи дозволяють офіцерам структур психологічної підтримки персоналу Оперативного командування “Захід” на основі сучасних методик та практик ефективно допомагати військовослужбовцям та членам їхніх родин. Основне наше завдання – забезпечити моральну стійкість та психологічну впевненість українського воїна навіть у найскладніших ситуаціях бойової обстановки, сумлінна робота з родинами Захисників України – у подальшій військовій службі буде виконуватися з допомогою набутого досвіду”, – підкреслив підполковник Олександр Онищенко.
Таким чином, офіцери структури психологічної підтримки персоналу Оперативного командування “Захід” продовжують вдосконалювати стиль та методи роботи, підвищувати фаховий рівень офіцерів-психологів задля посилення боєздатності особового складу підпорядкованих підрозділів та з’єднань, ефективних рішень і дій задля досягнення Перемоги над російськими окупантами.
Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід”.
Фото Відділу зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід”.