В Україні сьогодні святкують Водохреще

Сьогодні, 6 січня, українці святкують Хрещення Господнє.

Це третє, найбільше й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. У народі воно має кілька назв: Богоявлення, Водохреще, Водохреща, Водохрестя, Йордан, Ордань.

Цьогоріч в Україні вдруге офіційно святкують Водохреще 6 січня. Православна церква України та Українська греко-католицька церква 1 вересня 2023 року перейшли на новоюліанський календар. Тож тепер більшість церковних дат відзначаються на 13 днів раніше.

У день Богоявлення за стародавнім українським звичаєм священнослужителі на чолі з Архієпископом Хмельницьким і Шепетівським Павлом освятили стіни обласної ради йорданською святою водою, заколядували та помолились за українське військо, Перемогу та спокій для України.

Владика Павло поблагословив присутніх мудрістю, благополуччям, достатком, висловивши сподівання дочекатися українцям цьогоріч перемоги, у мирі проживати своє життя та працювати над розвитком усіх сфер життєдіяльності нашої держави.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк привітала духовенство з Різдвом Христовим та Водохрещем.

«Дай, Боже, аби 2025 рік був увінчаний великою довгоочікуваною Перемогою для кожного українця, усього нашого незламного народу, аби ми усі могли спокійно жити у вільній незалежній процвітаючій державі», – зазначила Віолета Олександрівна.

Богоявлення – це тридення. Його, як і на Різдво, розпочинає пісна кутя на Святвечір; далі – день самого Водохреща, або Йордан, і наступний день – Івана Хрестителя. На це свято згадується і прославляється Євангельська подія – хрещення Ісуса Христа у річці Йордан святим Іоанном Хрестителем.

У Святому Письмі сказано, що під час хрещення на Ісуса із неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух, і пролунав голос Божий, тому свято і називається Богоявленням. У всіх храмах на Хрещення служиться святкова літургія, яка завершується великим освяченням води. Обряд освячення води виник ще з перших часів християнства за прикладом Ісуса Христа, який освятив води Йордана.

Вода, освячена і напередодні Богоявлення (5 січня), і 6 січня в день Водохреща, має однакову силу і застосування: нею освячують храми та домівки, дають пити тяжкохворим, зберігають вдома протягом року до наступного Водохреща.

 

попередня статтяСтартував набір до Молодіжної ради при Голові Верховної Ради України
наступна статтяАграрії Хмельниччини можуть отримати насіння і добрива для весняної посівної