Йоганн Себастьян Бах
Мрієте про особливе завершення робочого тижня? Маємо для вас чудову ідею: зробіть це, занурившись в барокову музику!
Проведіть вечір четверга в органній зали філармонії та пориньте у дивовижний світ творів Йоганна Себастьяна Баха та Антоніо Вівальді. Два генії-сучасники, які не були знайомі особисто, але яких об’єднали час, епоха, унікальність таланту та Її Величність музика.
Вперше Бах познайомився із скрипковими концертами Вівальді майже у тридцятирічному віці, завдяки принцу Йоганну Ернсту Саксен-Веймарському, у якого на той час працював. Вони так вразили Баха, що стали для нього справжнім взірцем та джерелом натхнення, які згодом втілилися в органних та клавесинних перекладах творів Вівальді.
Сьогодні нам важко уявити, що знана сьогодні на увесь світ музика цих двох композиторів епохи бароко довгий час була забутою. Творчість Вівальді поціновувачі музики заново відкрили для себе лиш через двісті років, а Баха – через сто. Але схоже, що ці роки забуття меломани сповна компенсували популярністю, любов’ю та щирим захопленням, якими незмінно зустрічають їх прекрасні опуси.
Пропонуємо і вам вкотре віддати належну шану творінням Антоніо Вівальді та їх транскрипціям для органа, створених Йоганном Себастьяном Бахом. Протягом концерту їх для солісти: органістка Наталія Молдован, скрипалька Анна Золіна та вокалістка Анна Попова.
Отож, 6 лютого о 18:00 запрошуємо всіх до філармонії на музичний діалог цих величних композиторів!
Антоніо Лучіо Вівальді
«Пори року» на афіші завжди віщують повну залу. Минуло три століття з часу їх написання, але ці скрипкові концерти залишаються актуальними та об’єднують навколо себе людей різного віку, смаків, настроїв, ставши не лише найпопулярнішим твором Антоніо Вівальді, а й одним із найвідоміших з епохи бароко та всієї музичної історії. І неважливо, чи то виконання, максимально наближене до барокового, чи сучасне їх прочитання, глядачі зустрічатимуть цей твір із захопленням.
Воно й не дивно, адже ця музика геніальна, і кожний знайде у ній щось для себе. Тонкі, дуже реалістичні та виразні замальовки змін, що відбувають у природі протягом року – простий та зрозумілий для кожного сюжет, який безпомилково прочитає навіть дитина. Проте за дзюрчанням струмків, цвіріньканням птахів, гуркотом грому чи завиванням вітру у зимовому лісі захована більш глибока філософія. «Пори року» – це історія людського життя, роздуми про його швидкоплинність та недовговічність.
18 лютого це невмируще творіння Вівальді прозвучить у насправді унікальному прочитанні, яке представлять гості із столиці, талановиті артистки: скрипалька Катерина Бойчук та клавесиністка Ольга Шадріна-Личак. Вперше в дуеті зі скрипкою звучатиме спінет, старовинний інструмент, різновид клавесина, що з’явився в Італії у 16 столітті, став відомий у Франції та Англії та найчастіше служив заміною більших і дорожчих клавесинів.
Поєднання цих дивовижних голосів скрипки та спінета з яскравим талантом, майстерністю та харизматичністю солісток додасть вечору особливої атмосфери та подарує неймовірну насолоду від улюбленої музики.
А ще артистки готують для глядачів чудовий бонус: окрім «Пір року» буде нагода почути у виконанні Катерини Бойчук та Ольги Шадріної-Личак Сонату для скрипки та клавесину мі мажор Йоганна Себастьяна Баха, Сонату для скрипки та бассо контінуо №2 ля мажор Антоніо Вівальді та Сонату для клавесину Доменіко Скарлатті!
За інформацією Хмельницької обласної філармонії