Маруся Чурай: голос нескореної душі

Мару́ся Чура́й (16251653) — легендарна українська народна співачка та поетеса часів Хмельниччини, яка, за переказами, жила в Полтаві.   Вона є своєрідним образом-символом, уособленням української жінки — творця народної поезії. Їй приписують авторство близько 40 пісень. Серед них найвідоміші: «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці», «Засвистали козаченьки», «Віють вітри, віють буйні…», «Сидить голуб на березі», «Зелененький барвіночку», «На городі верба рясна», «Котилися вози з гори» та інші. Ці пісні досі живуть у народі й користуються великою любов’ю і популярністю.

400-річчю з дня народження народної мисткині була присвячена музична імпреза «Маруся Чурай: голос нескореної душі» в  обласній бібліотеці для молоді. Всебічно розкрили образ  жінки-творця, жінки-борця, жінки, яка не змирилася з долею та залишила свій слід в історії, студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії спільно з фахівцями молодіжної бібліотеки. Молодь, що завітала на зустріч, дізналась про життя та пісенну творчість Марусі Чурай, а також познайомилися з художніми творами, в яких втілено її образ.

Ведучими заходу були студенти  Костянтин Краєвський, Станіслав Нич, Альона Нікіфорова та Аліна Остапчук.  Зі сцени  звучали пісні Марусі Чурай  у виконанні студенток Кароліни Грель та Анастасії Попович у супроводі акомпаніатора – старшого викладача кафедри вокалу та хорового диригування ХГПА  Людмили Будім.

Образ Марусі Чурай  є символом незламності українського народу, його прагнення до свободи. Її  творчість надихає українців на  перемогу в війні з нинішнім агресором.

Музична імпреза в  бібліотеці  зацікавила юних читачів постаттю народної героїні, надихнула глибше познайомитися з її творчістю.

 За інформацією Хмельницької обласної бібліотеки для молоді

попередня стаття“Малий” став досвідченим командиром, але залишився… “Малим”!
наступна статтяХмельницька обласна дитяча лікарня започатковує постійну співпрацю з провідними дитячими урологами України