26 вересня голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яке провів очільник ОДА Олександр Корнійчук.
У розширеному засіданні колегії взяли участь голови районних рад, районних державних адміністрацій, міські голови, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, окремих установ і організацій області.
З інформацією про стан освоєння у 2017 році коштів державного бюджету, передбачених на реалізацію інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів виступив начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Олексій Дьома.
За словами Олексія Миколайовича, у 2017 році Хмельницькій області передбачено одну з найбільших за останні роки фінансову підтримку.
Зокрема, за словами посадовця, з Державного фонду регіонального розвитку області буде виділено 139,8 млн. грн; субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад становить 167,0 млн. грн; субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення за-ходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 150,3 млн. грн; субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС, – 15,65 млн. гривень.
Усього передбачено фінансування в обсязі 472,75 млн. грн, що на 21,49 млн. грн більше ніж у минулому році (451,26 млн. грн).
Аналізуючи стан використання коштів по області, Олексій Дьома, зазначив, що по ДФРР з передбачених на 2017 рік 139,8 млн. грн профінансовано 64,18 млн. грн, з них освоєно 24,4 млн. грн, або 38% від обсягу профінансованих коштів.
За рахунок коштів Фонду здійснюється фінансування 53 об’єктів та по 1 об’єкту передбачено погашення кредиторської заборгованості, з яких: 11 закладів освіти і науки на суму 34,579 млн. грн; 13 закладів охорони здоров’я – 23,619 млн. грн; 2 заклади культури – 10,467 млн. грн; 7 закладів молоді та спорту – 17,4 млн. грн; 19 об’єктів житлово-комунального господарства – 45,247 млн. грн; 1 об’єкт інфраструктури – 7,0 млн. грн; 1 центр надання соціальних послуг – 1,5 млн. гривень.
У 17-ти з 53 об’єктів проведено процедуру тендерних закупівель та укладено договори на виконання робіт по 47 об’єктах.
По 6-ти об’єктах не завершено процедуру тендерних закупівель, а відтак не використовуються кошти Фонду в обсязі 4750,0 тис. гривень.
Не використано жодної копійки з профінансованих державних коштів по 12 об’єктах на суму 14090,3 тис. гривень.
Щодо стану освоєння коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, доповідач зауважив, що завдяки роботі, проведеній у минулі роки по добровільному об’єднанню громад, державою в якості фінансової підтримки спрямовано 26 об’єднаним територіальним громадам субвенцію на формування інфраструктури в обсязі 167,0 млн. гривень.
Із передбачених на рік 167,0 млн. грн профінансовано 111,4 млн. грн або 66,7% від загального обсягу, з яких освоєно 15,9 млн. грн або 14,3% від профінансованих коштів, тобто, залишки цих коштів на рахунках ОТГ становлять 95,4 млн. гривень.
Кошти об’єднаними територіальними громадами розподілено на 155 проектів, які погоджено облдержадміністрацією.
Найбільше коштів за проектами (19,5%) спрямовано на заклади освіти (капітальні ремонти та реконструкція), 16,9% – на закупівлю спецтехніки, 14,5% – на будівництво вуличних мереж водопостачання та електричних мереж вуличного освітлення, 13,5% – на капітальні ремонти доріг. Крім того, за кошти цієї субвенції заплановано реалізацію таких проектів як капітальні ремонти та реконструкція будівель рад, закладів культури, центрів надання адміністративних послуг, закладів охорони здоров’я.
Комісією при Мінрегіоні України погоджено 131 проект, з яких у Головне управління Державної казначейської служби в області подано усього 80 проектів 16 громадами.
Сім громад мають погодження Комісії при Мінрегіоні України, але пере-ліки до органів казначейства не подано селищами Дунаївці, Летичів, Меджибіж, Чорний Острів, селами Гуменці, Ленківці, Китайгород.
12-ма громадами подано переліки, але в них є залишки нерозподілених коштів, тобто, переліки було подано не на всю передбачену суму.
По 2 громадах відсоток нерозподілених коштів становить понад 40%, а саме в Китайгородській ОТГ – 66% та Меджибізькій ОТГ – 46,2%.
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій станом на 15 вересня поточного року проводиться фінансування будівництва, реконструкції, капітального ремонту, придбання обладнання 304 об’єктів та заходів.
Передбачено та профінансовано 150,3 млн. грн, з них освоєно 8,6 млн. грн або 5,7 відсотка. Освоєння коштів проводиться лише по 50 об’єктах та заходах.
Обговорюючи дане питання порядку денного, голова обласної ради Михайло Загородний акцентував увагу сільських, селищних та міських голів об’єднаних територіальних громад, а також керівників районів на своєчасному використанні коштів державного бюджету, що передбачаються на реалізацію інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку територій.
Про стан забезпечення пріоритетного права дитини на сімейне виховання, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування доповіла начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Ніна Магур.
Як зазначила Ніна Іванівна, станом на 31 серпня 2017 року на обліку служб у справах дітей області перебуває 1940 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сімейними формами виховання охоплено 1752 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 90,3% від загальної кількості вищезазначеної категорії дітей. В інтернатних закладах знаходяться 55 дітей, будинку дитини та дитячому будинку – 59, закладах соціального захисту – 41, ПТУ, ВНЗ – 31 дитина.
За відповідний період торік на обліку служб у справах дітей області перебувало 2026 дітей-сиріт, сімейними формами виховання було охоплено 88,5% дітей від загальної кількості вищезазначеної категорії дітей.
Забезпечено виконання вимог законодавства щодо своєчасного виявлення дітей та надання їм статусу дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. З початку року в області надано статус 210 дітям, з яких: 11 – усиновлено, 136 – влаштовано під опіку (піклування), 5 – у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, 12 – тимчасово влаштовано у сім’ї громадян, 10 – у ПТУ, ВНЗ, 16 – ЦСПРД, 20 дітей влаштовано у державні інтернатні заклади.
Про стан функціонування аптечної мережі в області учасників засідання поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Косовська.
Окрім іншого, члени колегії затвердили план роботи обласної державної адміністрації на ІV квартал 2017 року.
За результатами засідання колегії було прийнято відповідні рішення та надано необхідні доручення задля усунення недоліків у роботі.