Відповідно до розпорядження голови обласної ради Михайла Загородного 22 грудня цього року відбудеться пленарне засідання сімнадцятої сесії облради. І сьогодні депутати розпочали розгляд питань порядку денного у постійних комісіях.
Засідання постійної комісії з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, енергетики, транспорту та зв’язку провів Вадим Лозовий. Під головуванням Артура Фрідмана проекти рішень сесії розглянули члени постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології.
На розгляд депутатів винесено більше восьмидесяти питань порядку денного, серед яких понад три десятки складають депутатські запити.
Основним із головних питань цієї сесії є обласний бюджет на 2018 рік. Якраз напередодні директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич уже представив на засіданні колегії ОДА проект головного фінансового документу області.
За словами Сергія Адамовича, цей проект бюджету є базовим, без розподілу капітальних видатків, але він збалансований і забезпечує потребу по захищених статтях видатків в умовах підвищених соціальних стандартів, тарифів і цін.
Сергій Пенюшкевич поінформував присутніх, що основним бюджетоутворюючим джерелом надходжень у 2018 році буде податок на доходи фізичних осіб, який розраховано в сумі 652,5 млн. грн., який складає 85,9% від прогнозного обсягу доходів загального фонду 2018 року. У цілому ж прогнозні показники доходів загального фонду обласного бюджету на 2018 рік, у порівнянні із затвердженим на 2017 рік, збільшено на 112,1 млн.грн. або на 17,3% і вони становлять 759,5 млн.гривень. Що стосується доходів спеціального фонду обласного бюджету, то у порівнянні із затвердженими показниками на 2017 рік вони зменшились на 430,6 млн.грн. або на 77,2% та становлять 127,3 млн.грн.,
За словами доповідача, якщо порівнювати проект обласного бюджету на 2018 рік з попереднім бюджетом, то в ньому є ряд особливостей, а саме: з державного бюджету на фінансування з обласного бюджету передаються 3 вищих навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації, на що спрямовується 47,1 млн.грн. власних доходів; з обласного бюджету на фінансування з державного бюджету передаються заклади ветеринарної медицини, що зменшує навантаження на обласний бюджет майже на 55 млн.гривень; мінімальна заробітна плата закладена на рівні 3723 грн.; при розрахунку незахищених статей витрат розпорядників коштів врахований показник інфляції в розмірі 9%; вперше передбачаються нові видатки – на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в сумі 456,5 млн.грн. за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.
Сергій Пенюшкевич також зазначив, що питання, які не були враховані зараз, будуть розглядатися в процесі уточнення показників бюджету при розподілі вільного залишку коштів та видатків розвитку на найближчій бюджетній сесії.
Водночас дві постійні комісії розглянули сьогодні і ще один важливий проект рішення – програму соціально-економічного розвитку області на 2018 рік. За словами розробників Програми – керівників Департаменту економічного розвитку, інвестицій та інфраструктури ОДА, метою соціально-економічного розвитку Хмельницької області наступного року є подальше впровадження комплексу завдань та заходів, спрямованих на стабілізацію роботи та розвиток основних галузей виробничої і соціальної сфери області.
При розробленні Програми соціально-економічного розвитку області враховано положення Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки. До речі, депутати сьогодні детально проаналізували заходи з реалізації даної Стратегії на 2018-2020 роки.
Порядок денний чергової сесії включає і кілька проектів звернень депутатів Хмельницької обласної ради до центральних органів влади. Зокрема, щодо пришвидшення розгляду проекту Закону про антикорупційні суди, щодо пришвидшення розгляду проекту Закону щодо зупинення реєстрації податкової накладної розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, щодо внесення змін до чинного законодавства України в частині прийняття законопроектів № 5561 та № 5562 та щодо компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС.
У роботі постійних комісій взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, заступник голови обласної ради Валерій Лесков, заступник керівника виконавчого апарату Тетяна Зеленко та керуючий справами виконавчого апарату облради Валентина Поліщук.
Завтра постійні комісії продовжать свою роботу.