Михайло Загородний з робочим візитом побував у Новоушицькій ОТГ

Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний у рамках робочої поїздки відвідав Новоушицьку селищну об’єднану територіальну громаду, яка успішно працює ще з 2015 року. Новоушицька селищна ОТГ була утворена однією із перших і є найбільшою за площею ОТГ Хмельниччини. І за три роки свого існування громада досягла помітних результатів у підвищенні якості життя місцевих мешканців.

Саме тоді 53 населених пункти району, а це – 18 сільських і 1 селищна рада, об’єднались з однією метою – створити самодостатню громаду, яка здатна взяти на себе відповідальність за свою розбудову і спроможна якісно без допомоги держави надавати послуги своїм мешканцям. І саме завдяки децентралізації Новоушицька селищна ОТГ уже у 2016 році отримала 122,4 мільйони гривень власних доходів. А на розвиток інфраструктури 22,8 мільйонів гривень державної субвенції. Ще понад два мільйони гривень склала державна субвенція на соціально-економічний розвиток.

А ось уже 3 липня 17 старост старостинських округів Новоушицької селищної ОТГ набули повноважень та склали Присягу посадової особи органу місцевого самоврядування.

Разом з селищним головою ОТГ Олегом Московчуком та депутатом обласної ради Анатолієм Олійником Михайло Загородний ознайомився з роботою місцевого Центру надання адміністративних послуг. Його створення стало можливим завдяки програмі U-LEAD «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування», що фінансується Європейським Союзом та його державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

До речі, фіналістами для отримання допомоги зі створення ЦНАПів в рамках проекту U-LEAD в Хмельницькій області стали Славутська, Старосинявська, Чемеровецька, Полонська, Меджибізька та Новоушицька об’єднані територіальні громади.

Урочисте відкриття сучасного Новоушицького селищно-районного ЦНАПу відбулось наприкінці лютого цього року. Але уже на сьогодні послугами Центру скористалось понад шість тисяч мешканців Новоушицького району. Щодня ЦНАП приймає до сотні відвідувачів та надає населенню 239 видів адміністративних послуг.

«Навіть у найвіддаленіших селах люди повинні мати можливість оперативно отримувати послуги кваліфікованих фахівців, – переконаний голова обласної ради. – А створення сучасно-обладнаних, комфортних приміщень ЦНАПів значно підвищує рівень життя в громаді, сприяє її сталому розвитку».

За словами Олега Московчука, зараз у Центрі працює 11 спеціалістів, які пройшли тренінги з підвищення кваліфікації, розроблені шведськими та українськими експертами. І завдяки новому ЦНАПу більше 28 тисяч мешканців громади та району отримали доступ до якісних адмінпослуг у форматі «єдиного вікна».

Ще одну гордість громади – оновлений Новоушицький територіальний центр соціальної реабілітації – презентував Михайлу Загородному селищний голова. Тут за рахунок коштів Європейського Союзу та бюджету ОТГ відкрилося відділення соціально-психологічної реабілітації.

До послуг населення є 12 кабінетів: тренажерний кабінет, у якому, зокрема, можна відновити координацію рухів після інсультів, кабінети фізіотерапії, кабінет лікувальної фізкультури, кабінет ароматерапії та психолога, масажний кабінет, кабінет лікувальної фізкультури, кімната відпочинку. Усі кабінети оснащені новими тренажерами та необхідним обладанням.

Крім того, на території територіального центру є галокомплекс із соляною кімнатою та фітобаром. В галокамері проходять  лікування та профілактику понад кілька десятків відвідувачів щомісяця. Кваліфікований догляд можуть отримати люди із захворюванням бронхо-легеневої системи, лор-органів, патології шкіряних покривів. У фітобарі  готують кисневі коктейлі та лікувальні трав’яні чаї.

У ході візиту Михайло Загородний відвідав Новоушицький краєзнавчий музей, де представлені експозиції ілюструють історію краю.

Вдалою реформою називає децентралізацію голова обласної ради. Адже за рахунок фінансової децентралізації наповнення місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад за останні роки збільшилося більш, ніж у два рази.

«Завдяки фінансовій децентралізації мешканці об’єднаних територіальних громад відчули позитивні зміни. Сьогодні ОТГ мають змогу здійснювати значні роботи у соціальних, медичних, освітніх закладах на території громад,підсумував свої враження від поїздки Михайло Загородний.Хмельниччина, яка за даними Мінрегіону, на сьогодні займає друге місце у процесі децентралізації, сьогодні має успішні громади, які діляться позитивним досвідом розвитку своїх територій з іншими регіонами».

На завершення робочої поїздки голова обласної ради ознайомився з потужностями ТОВ «Сварог-Дністер», яке очолює депутат обласної ради Анатолій Олійник. Підприємство працює на території Новоушицької громади і тому є гарним поповнювачем місцевого бюджету.

 

попередня статтяЗадля розвитку аграрного сектору економіки України
наступна статтяРозпочато прийом заявок на участь у Фазі впровадження Програми «U-LEAD з Європою»