Сучасний “Інклюзивно-ресурсний центр” запрацював у Ганнопільській ОТГ

31 січня перший заступник голови Хмельницької обласної ради Неоніла Андрійчук взяла участь в урочистому відкритті комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ганнопільської сільської ради.

На урочисту подію в громаду Славутського району завітали народний депутат України Роман  Мацола, директор  Департаменту освіти і науки ОДА  Олег  Фасоля, директор Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій  Яцковський, голова Славутської районної державної адміністрації Богдан  Маршук, голова Славутської районної ради Леонід  Радзивілюк, голови об’єднаних територіальних громад, а також батьки та діти, для яких і було відкрито Центр.

У своєму вітальному слові Неоніла Вячеславівна наголосила на важливості даної події для мешканців громади і висловила щире захоплення облаштуваням та матеріально-технічною базою даної установи.

“Сьогодні відбулась дуже значима подія, адже інклюзивно-ресурсний центр дозволяє особливим дітям бути у соціумі, спілкуватися та навчатися зі своїми однолітками, разом з ними рости та розвиватися. І відкриття таких центрів – необхідна умова побудови рівного суспільства”, – наголосила посадовець.

За словами сільського голови Ганнопільської об’єднаної територіальної громади Маргарити Медведюк, мета діяльності центру – забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Директор ІРЦ Олена Корнійчук розповіла про діяльність Центру та подякувала сільській владі за всебічну підтримку і допомогу у втіленні в життя цієї можливості.

Інклюзивно-ресурсний центр Ганнопільської сільської ради надаватиме допомогу не лише дітям своєї громади, а й дітям Берездівської, Крупецької, Улашанівської громад та дітям Славутського району.

Заняття у Інклюзивно-ресурсному центрі є безкоштовне.

Загальна кількість дітей віком від 2 до 18 років, які обслуговуються інклюзивно-ресурсним центром – 5091, в тому числі: Ганнопільська ОТГ – 1127, Берездівська ОТГ – 1391, Крупецька ОТГ – 360, Славутський район – 2213.

У ІРЦ працюватимуть логопед, практичний психолог, вчитель-реабілітолог та вчитель-дефектолог, які проводитимуть корекційно-розвиткові заняття з дітьми, складатимуть та за потреби коригуватимуть для них індивідуальні програми розвитку.

Також фахівці центру надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, які включають в себе консультації батьків та педагогів, а також заняття з корекції порушень мовлення, порушень зору та слуху, корекції порушень інтелектуального розвитку, емоційно-вольової сфери, пізнавальних процесів та корекції порушень опорно-рухового апарату.

Фахівці ІРЦ беруть участь у командах психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП, надають методичну та просвітницьку допомогу педагогам, проводять семінари та майстер-класи для батьків дітей з особливими освітніми потребами та заняття толерантності для батьків діток.

Маючи висновок фахівців ІРЦ дитина зможе навчатися у інклюзивному або спеціальному класі звичайної школи. Крім того, батьки дітей з особливими освітніми потребами зможуть отримати консультації щодо розвиткових занять та адаптації дітей у інклюзивному класі.

 

попередня статтяАктуальні питання використання земель сільськогосподарського призначення органами місцевого самоврядування – новий посібник DESPRO
наступна статтяУ Хмельницькому УАРОР проведе навчання на тему децентралізації, РЕЄСТРАЦІЯ ТРИВАЄ