20 лютого вся Україна згадує жахливі п’яті роковини кривавого розстрілу Небесної Сотні під час Революції Гідності. На вшанування пам’яті громадян, які віддали своє життя заради майбутнього нашої держави, у Хмельницькому, як і в інших містах України, відбулися меморіальні заходи.
Українській нації довелося пережити багато жахливих подій, про які раніше не могли й подумати в ХХІ столітті, та сьогодні історія безжальна… Вона назавжди закарбується у серцях українців нестерпним болем, що з року в рік нагадуватиме сумний початок 2014-го…
За весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею. Він об’єднав десятки тисяч українців з різних областей, районів, які пліч-о-пліч до кінця боролися за єдність, незалежність і справедливість.
На столичному Майдані не було бідних чи багатих, сильних чи слабких, як не було і немає Сходу чи Заходу… Рівність і братерство – основна рушійна сила, яка підкорила Україну та весь світ.
Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.
У День Героїв Небесної Сотні у Хмельницькому від пам’ятника «Ангел Скорботи» відбувся Марш Героїв. Вулицями Проскурівською, Подільською, Кам’янецькою, Героїв Майдану учасники меморіального заходу пройшли до пам’ятника Героям Небесної Сотні, що знаходиться на перехресті вулиць Соборної та Героїв Майдану. Небайдужі хмельничани поклали пам’ятника Героям Небесної Сотні живі квіти та запалені лампадки. За участю різних релігійних конфесій відбулася панахида за загиблими та мітинг.
«Ми всі у боргу перед Небесною Сотнею. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам’ятали – хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили. Ми прагнемо й надалі розбудовувати власну країну – рівноправного члена великої європейської родини, яка, пройшовши крізь полум’я воєн та інші лихоліття, вибрала шлях єднання, миру, демократії і прогресу. Це наш обов’язок перед майбутніми поколіннями, перед пам’яттю загиблих земляків, перед Небесною сотнею, перед усіма захисниками, які віддали своє життя за Україну», – зазначає голова обласної ради Михайло Загородний.
Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували усіх, хто загинув 18-20 лютого 2014 року на Майдані у Києві, аби зберегти українську незалежність і державність.
Біля пам’ятника Героям Небесної Сотні на деревах тріпотіли сотні паперових білих янголів, як символи розстріляних мирних людей, в пам’ять про невинно убитих Героїв…