Протягом трьох днів, з 14 до 16 березня цього року в Київському Палаці дітей та юнацтва проходила Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2019», під час якої комунальний заклад обласної ради – Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді був нагороджений золотою медаллю та Дипломом її організаторів – Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України.
Хмельницькі натуралісти представляли позашкільну освіту нашого краю та презентували інноваційні здобутки праці їх педагогічного колективу і конкурсну роботу «STEM – навчання як освітній ресурс ХХІ століття».
Міжнародна освітня виставка об’єднала учасників освітнього процесу в пошуку ефективних шляхів підвищення якості освіти і розвитку освітніх проектів з усіх регіонів України та ряду країн світу.
У виставкових павільйонах були представлені національні вищі навчальні заклади та наукові установи; зарубіжні навчальні заклади, міжнародні освітні агенції і представництва; вищі навчальні заклади післядипломної та неперервної освіти, обласні і міські управління (департаменти) освіти, загальноосвітні, дошкільні та позашкільні заклади; професійно-технічні навчальні заклади і навчально-методичні центри; ряд виробників та дистриб’юторів сучасних засобів навчання, проектів, програм і рішень для галузі освіти, видавництва, освітні портали.
Успішна робота учасників і відвідувачів Виставки сприяла встановленню контактів, збагаченню досвідом, розвитку ініціативи в реалізації завдань, визначених сучасним розвитком нашої держави. За словами фахівців, участь у виставці – непересічний позитивний досвід і можливість продемонструвати інноваційні досягнення й напрацювання закладів і установ освіти.
На стендових матеріалах Виставки Хмельницький ОЕНЦУМ представив результати реалізації 4-х спільних науково-освітніх проектів експериментального майданчика Національної академії педагогічних наук України, що діє на базі закладу з 1994 року, а його творчі експериментальні напрацювання і набутий інноваційний педагогічний досвід вивчались, презентувались на профільних виставках, конференціях, методологічних семінарах, отримали високі оцінки й визнання колег та пропагувались в педагогічній пресі столичними натуралістами і науковцями Академії, стали надбанням навчальних закладів України.
В тому числі проекти:
– «Позашкільна освіта – науково-методичне забезпечення екологічної освіти та морально-духовного виховання дітей, учнівської і студентської молоді»;
– «Формування творчої і соціально активної особистості засобами телекомунікаційних проектів у позашкільному навчальному закладі»;
– «Сучасні здоров’язбережні технології навчання і виховання школярів як шлях до якісної освіти»;
– «Формування національно-патріотичних почуттів дітей, учнівської і студентської молоді юннатівськими формами роботи в контексті українського патріотизму та євроінтеграції України».
На Виставці хмельницькі натуралісти презентували першу в Україні електронну бібліотеку з оцифрованою літературою та нові книги навчально-методичного і природничо-краєзнавчого змісту «Флора Хмельниччини» (частина перша) та «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини».
За представлені на конкурс матеріали з тематичних номінацій та новаторську науково-педагогічну діяльність у номінації «STEM – навчання як освітній ресурс ХХІ століття» конкурсне журі та організатори Виставки відзначили Хмельницький ОЕНЦУМ золотою медаллю і Дипломом.
Отримана в Києві висока нагорода – результат багаторічної експериментальної еколого-натуралістичної й науково-педагогічної діяльності та наполегливої творчої співпраці педагогічного колективу Хмельницького ОЕНЦУМ з педагогами-ентузіастами й науковцями області, Хмельницького ОІППО, Національної академії педагогічних наук України, адже заклад уже відзначався такими ж золотими медалями в 2015 та 2016 роках, чотирма срібними і рядом інших почесних відзнак міжнародного та всеукраїнського рівнів у попередні роки.
За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ