8 травня Україна разом з багатьма європейськими країнами відзначає День пам’яті та примирення.
Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Назавжди у пам’яті подвиг українців на усіх фронтах – на берегах Дніпра і Донця, Волги і Ладоги, Вісли і Дунаю, на узбережжі Нормандії, островах Тихого океану, у Червоній армії, у військовому строю країн антигітлерівської коаліції, США, Канади, а також у лавах Української повстанської армії, яка єдина виступала у цій війні під українським національним прапором.
Сьогодні в обласному центрі голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, народні депутати України, депутати обласної та міської рад, представники духовенства, керівники силових структур та правоохоронних відомств, ветерани війни та громадськість міста поклали вінки та квіти до меморіального комплексу на Військовому кладовищі.
Неймовірних втрат, величезного горя і страждань зазнав український народ у Другій світовій війні. У роки війни Україна стала справжнім епіцентром бойових дій, втратила понад 8 млн синів і доньок, 700 українських міст і 28 тисяч сіл стали руїною
Учасники скорботного заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять мільйонів співвітчизників, які загинули у роки Другої світової війни – на фронтах, в партизанському і національно-визвольному підпіллі, русі опору, концентраційних таборах та на примусових роботах, пам’ять воїнів і мирних громадян, які загинули у війні, яку розв’язав російський агресор.
Голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що відзначаючи сьогодні День пам’яті та примирення і 9 травня День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вкотре розуміємо, що лише об’єднавшись можна вибороти перемогу.
«Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. І сьогодні Хмельниччина. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв. Ми ніколи не повинні забувати єдиного: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Навіть через 74 роки у нашій пам’яті закарбовано, що не можна допускати агресії та війни… Разом з тим, ми повинні підтримувати наших ветеранів і на їхніх героїчних подвигах виховувати молоде покоління», – сказав Михайло Васильович.
Спілкуючись з представниками засобів масової інформації голова обласної ради згадав подвиг своїх двох дідусів, які воювали у роки Другої світової війни.
***
В обласному центрі за участю першого заступника голови обласної ради Неоніли Андрійчук, першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка, заступника Хмельницького міського голови Галини Мельник скорботні заходи відбулись біля Меморіалу Слави. А заступник голови обласної ради Валерій Лесков разом з заступником голови ОДА Світланою Павлишиною поклали вінки та квіти до Вічного вогню.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто пройшов горнило Другої світової війни і загинув, наближаючи Перемогу.