Обласний огляд-конкурс хореографічних колективів мистецьких шкіл «Розмай-2019»

З метою виявлення та підтримки обдарованих дітей, розвитку їх творчих здібностей, розвитку виконавської майстерності хореографічних колективів, популяризації хореографічного мистецтва серед молоді, обміну досвідом роботи викладачів мистецьких шкіл 13 травня цього року у приміщенні обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького відбувся ІХ огляд-конкурс хореографічних колективів мистецьких шкіл «Розмай-2019».

Організаторами огляду-конкурсу є управління культури, національностей, релігій та туризму  облдержадміністрації та обласний науково-методичний центр культури і мистецтва.

Цьогорічний конкурс проводився за номінаціями «Народно-сценічна хореографія»,  «Класична хореографія» (ансамблі та малі форми), а також вперше в цьому році виокремили додаткову номінацію «Народна стилізація».   Учасники віком від 6 до 17 років змагались у чотирьох вікових категоріях. Конкурс оцінювали висококваліфіковані фахівці в царині хореографії: Чорнобиль В.В. – викладач, голова циклової комісії хореографічних дисциплін Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв, заслужений діяч мистецтв України, голова Хмельницького обласного осередку НХСУ (голова журі) та члени журі: Єфімчук О. М. – викладач хореографічних дисциплін Хмельницької ГПА, репетитор балету академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармоніі, заслужена артистка України, Мандзій В. М. – керівник зразкового художнього колективу ансамблю танцю «Веснянка» Хмельницької ЗОШ № 24 та народного аматорського ансамблю танцю «Веснянка» Хмельницького центру національного виховання учнівської молоді, лауреат міської премії ім. Богдана Хмельницького, Гуреєв І. Ю. – завідуючий хореографічним відділом Хмельницького палацу творчості для дітей та юнацтва, керівник народного художнього колективу України, ансамблю танцю «Подолянчик», відмінник освіти України, Мєзенцева Л. І. – методист з хореографії навчально-методичного відділу мистецьких шкіл та підвищення кваліфікації Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.

У конкурсній програмі журі переглянуло виступи 52 хореографічних колективів та солістів, а це понад 76  хореографічних номерів. Майже всі хореографічні композиції, які були представлені на сцені театру – є творчим авторським доробком керівників колективів-учасників. Загалом у конкурсі взяли участь біля 700 учасників (виконавців).

Цьогорічний огляд-конкурс зібрав широке коло учасників і порадував членів журі та організаторів яскравими виступами, виявив у переважній більшості колективів достатній  художній рівень хореографічних постановок та їх тематичну оригінальність, різноманітність  жанрів та форм представлених робіт, що свідчить про серйозний творчий підхід керівників-постановників до створення хореографічних номерів.

Перші місця у «Розмаї-2019» вибороли колективи:

зразковий ансамбль народного танцю «Барвограй» Ізяславської ДШМ, керівник – Зоряна Кузема;

зразковий театр танцю «Фантазія» Волочиської ДШМ, керівник та постановник – Зоя Кращук;

зразковий хореографічний ансамбль «Чарівний каблучок» Віньковецької ДШМ, керівник – Оксана Лемешева;

зразковий ансамбль народного танцю «Сяйво» Хмельницької ДШМ, керівник – Ігор Андрушко;

зразковий ансамбль танцю «Алтея» Кам’янець-Подільської міської ДШМ, керівник – Любов Бойко, хореограф – Анна Літинська;

хореографічний ансамбль «Радість» Шепетівської  ДМШ, керівник – Любов Камфорович.

Серед солістів переможцями стали:

Квасниця Ангеліна, Войткова Дар’я, Венгер Єлизавета – учениці Хмельницької ДШМ, клас викладача Тамари Шваро.

За кращу хореографічну постановку журі відзначило викладачів-хореографів Зою Кращук (Волочиська ДШМ, хореографічна композиція «Одного ранку на світанку») та Оксану Лемешеву  (Віньковецька ДШМ, хореографічна композиція «Мальви»).

За матеріалами ОНМЦКіМ

 

попередня статтяМіжнародна науково-практична конференція відбулася в гуманітарно-педагогічній академії
наступна статтяОргани місцевого самоврядування Хмельниччини реалізують 27 проектів регіонального розвитку майже на 165 млн. грн за рахунок держпідтримки